Primátor Charvát: Technici mají ve městě budoucnost

1. 12. 2015 7:26

Jeden z největších zaměstnavatelů v Pardubicích, společnost Foxconn, připravila pro žáky základních a středních škol dvoudenní akci „Foxconn školám“. Jejím cílem je motivace mládeže ke studiu technických oborů. Protože Pardubice, respektive zdejší firmy, absolventy technických oborů neustále hledají, primátor Martin Charvát při té příležitosti školákům připomněl, že v rámci rozhodování o své budoucnosti by měli zvažovat i své následné uplatnění na trhu práce.

Primátor Charvát: Technici mají ve městě budoucnost
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

„Jsem velmi rád, že se tato akce uskutečnila, neboť absolventů s technickým vzděláním je v našem městě stále nedostatek a jsem přesvědčen, že šikovný technik najde v Pardubicích dobrou práci vždycky,“ řekl primátor Martin Charvát, který si prohlédl připravený program zúčastněných škol a dokonce se do něj i částečně zapojil. Vyzkoušel si například létání s dronem nebo počítačovou simulaci ve skoku na lyžích. „Je skvělé, že školy dovedou své budoucí studenty nalákat na konkrétní vzorové projekty a zároveň jim zábavnou formou ukazují, co všechno mohou díky studiu umět, co budou schopni jako absolventi sami vytvořit,“ dodal primátor Martin Charvát s tím, že prezentace technicky zaměřených středních i vysokých škol, kterou Foxconn uspořádal, byla navíc žádaná i na Setkání personalistů Pardubického kraje, které město pomáhá organizovat agentuře pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

„V souvislosti s plánovanými projekty a investicemi, které jsme představili letos v létě, potřebujeme ve Foxconnu mnoho nových vysoce kvalifikovaných kolegů. Poptávka z naší strany je především po absolventech technických oborů. Proto podporujeme iniciativy směřující k nárůstu počtu studentů technických oborů, například v rámci partnerství s prestižními technickými univerzitami v České republice,“ sdělila Jitka Kratochvílová HR ředitelka Foxconn EMEA. Dodala, že Foxconn - přední technologická firma v oblasti kompletních IT řešení - chystá v rámci plánované expanze vytvořit v následujících letech stovky nových pracovních míst především pro experty na oblast IT a technologií. V současné době firma zaměstnává ve svých provozech v Pardubicích a Kutné Hoře na 5 tisíc lidí.

Město Pardubice růst poptávky po kvalifikované pracovní síle v technických oborech reflektuje a s předstihem se na něj připravuje. I proto je podpora polytechnického vzdělávání také jedním z hlavních témat Hradecko-pardubické aglomerace, která hodlá prostřednictvím ITI získávat na své projekty evropské dotace. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Nechme co největší prostor ředitelům, aby mohli ocenit kvalitu

2:23 Výborný (KDU-ČSL): Nechme co největší prostor ředitelům, aby mohli ocenit kvalitu

Projev na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 26. března 2019 – Kontrola plnění usnesení Poslanecké sněmo…