Primátor Charvát: Více než osm hektarů nedaleko centra nebude problém využít

03.07.2018 20:59 | Zprávy
autor: PV

V polovině tohoto desetiletí byla v Pardubicích řada málo využívaných či prázdných nemovitostí, hyzdících tvář města. Oproti tomu tu chyběly plochy pro další bytovou výstavbu. V současné době se v krajském městě blýská na lepší časy a brownfieldy nacházejí nové využití.

Primátor Charvát: Více než osm hektarů nedaleko centra nebude problém využít
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Pardubic Martin Charvát (ANO)

Město získalo investora pro opuštěný areál podniku Tesla v Kyjevské ulici, v běhu je výběrové řízení na investora zástavby části bývalých kasáren Hůrka, v dohledné době začne revitalizace letního stadionu a přilehlých pozemků. Ožívat by postupně měly i areály soukromých vlastníků.

Na počátku roku 2015 město Pardubice evidovalo na svém katastru 16 nevyužitých lokalit, většinou prázdných průmyslových areálů, o celkové ploše téměř 100 hektarů. Deset z nich byly klasické brownfieldy v centrální části Pardubic, představující 58 hektarů pozemků s ohromným potenciálem. „Více než polovinu této plochy zaujímají čtyři areály, které vlastní město. Budoucnost dvou z nich, letního stadionu a Tesly Kyjevská, již máme prakticky vyřešenou. Během pár měsíců bychom měli znát i developera, který začne s bytovou výstavbou na Hůrkách. Zbývají Masarykova kasárna. Je to poslední brownfield v intravilánu města, který můžeme využít či nabídnout investorům. Jsem přesvědčen o tom, že je dobře mít tuto rezervu. Nepochybuji, že těchto více než osm hektarů pozemků nedaleko centra nebude problém využít,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Vojtěch Filip byl položen dotaz

Vy opravdu věříte tomu, že mají komunisté ještě nějakou budoucnost?

Vždyť vám nepomohlo ani přejmenování, do sněmovny jste se zas nedostali a teď nevím přesně, ale nemáte ani žádného senátora nebo třeba hejtmana. A myslíte, že by měl stranu vést někdo jiný než Konečná? Kdo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Podporujeme ukončení prodeje živých ryb

23:08 DSZ - ZA PRÁVA ZVÍŘAT: Podporujeme ukončení prodeje živých ryb

Prohlášení k návrhu na zákaz prodeje živých ryb v obchodech a ve stáncích