Primátor Hrabálek: Město prodlužuje splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu

30.03.2020 22:41

Vzhledem k trvání nouzového stavu se město Hradec Králové rozhodlo prodloužit splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu.

Primátor Hrabálek: Město prodlužuje splatnost poplatků za komunální odpad, psy a poplatek z pobytu
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna. Nově je bude možné uhradit až do 15. července. Jejich sazba, která je platná od nového roku, se nemění.

„V pátek jsme na mimořádné radě schválili sérii několika opatření, která mají zmírnit dopady způsobené nouzovým stavem. Spolu s tím jsme deklarovali, že bude docházet k průběžnému doplňování a rozšiřování těchto opatření. Dalším z nich je právě toto prodloužení splatnosti poplatků za komunální odpad a psy a poplatek z pobytu, a to až do 15. července,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek. Původně bylo třeba zaplatit poplatek z pobytu do 15. dubna a poplatky za odpad a psy do 25. dubna.

Poplatky je možné do 15. července uhradit kdykoliv také bezhotovostním převodem, prodloužení splatnosti více zaznamenají ti, kteří byli zvyklí platit hotově na magistrátu. „Toto nové opatření jsme zavedli také proto, aby lidé na magistrát chodili v úředních hodinách vyřizovat skutečně jen to nejnutnější. Prodloužením splatnosti tak lidé, kteří nemají možnost platit poplatky bezhotovostně, skutečně v těchto dnech nemusí chodit na magistrátní pokladnu,“ vysvětluje Monika Štayrová, náměstkyně primátora pro oblast ekonomiky.

Roční poplatek za odpady činí 600 korun. U dětí od 6 do 14 let je výše poplatku poloviční, tedy 300 korun a stejná částka platí také pro poplatníky starší 70 let. Děti do 6 let jsou od poplatků osvobozeny. Sazba poplatků ze psů za rok je 1200 korun v bytech a v rodinných domech 300 korun za jednoho psa. Za druhého a dalšího psa je to v bytě 1800 korun a 450 korun v rodinných domech. Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let, činí sazba poplatku 200 Kč. Oproštění od poplatku je od nového roku rozšířeno na osoby ZTP, dříve to byli jen ZTP/P.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Ing. Zbyněk Stanjura byl položen dotaz

Oddluženi

Dobrý den proč nemají občané stejné podmínky jak firmy co jdou do insolvence ?? Proč nestačí splatit 30% dluhu do 7 let ??

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

12:00 Vích (SPD): Mediální oblíbenec to nakonec vyhrál

Vzhledem k tomu, že v České republice ještě nebyla zavedena ani korespondenční volba ani volba elekt…