Primátor Hrabálek: V Plotištích se rekonstruuje hasičská zbrojnice

1. 2. 2020 10:23

Velkou rekonstrukcí prochází hasičská zbrojnice v Plotištích. Ke stávajícímu objektu se navíc staví ještě nová část, která by měla nabídnout šatny se sociálním zázemím.

Primátor Hrabálek: V Plotištích se rekonstruuje hasičská zbrojnice
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové
reklama

Prostory se rozšíří také o zasedací místnost, kterou by nově mohla využívat komise místní samosprávy. Zrekonstruovaná budova by měla být k dispozici začátkem letních prázdnin. Celkem opravy vyjdou na 5,7 milionu korun bez DPH. Do budoucna by dalšími investicemi mohla být dvě nová požární vozidla pro jednotku SDH Březhrad a Malšovice.

„Po skončení této kompletní rekonstrukce hasičské zbrojnice budou mít již všechny hradecké jednotky dobrovolných hasičů své důstojné zázemí. Kromě údržby prostor chceme také průběžně obměňovat hasičskou techniku. Začátkem loňského roku byly pořízeny dvě cisterny pro jednotku SDH v Třebši a na Pláckách. Letos bychom rádi pořídili dvě požární vozidla pro jednotku SDH Březhrad a Malšovice. Činnosti dobrovolných hasičů si velmi vážíme a touto naší aktivitou se snažíme jim za jejich práci a obětování jejich volného času vyjádřit náš dík,“ říká primátor města Alexandr Hrabálek.

"Dispozičně je objekt dělen na část pro hasiče a veřejnou část se zázemím, která má nově navržený vstup z ulice Říčařova. Doposud byl prostor využíván zejména hasiči. Veřejnou část by nově mohla začít využívat komise místní samosprávy a část by měla sloužit i jako místní knihovna. Objekt by také mohl fungovat jako zázemí pro místní venkovní veřejné akce konané v zadní část pozemku," komentuje Věra Pourová, náměstkyně primátora pro oblast správy majetku města. Zatím zde sídlí Sdružení dobrovolných hasičů Plotiště s 25 členy a je zde umístěn také hasičský vůz využívaný při požárech i povodních.

V nové přístavbě se bude nacházet samostatné šatnové zázemí se sociálním zařízením, sprchou, skladem a navazující zasedací místnost s čajovou kuchyňkou, technickou místností a hlasatelnou místního rozhlasu. Budova bude nově zateplena, provede se kompletní výměna všech rozvodů, oken a dveří, garážových vrat, úpravy povrchů, terénní úpravy a oprava oplocení. Nově je pro objekt zřizována také plynovodní přípojka pro nové teplovodní vytápění. Rekonstrukce za 5,7 milionu korun bez DPH byla zahájena na podzim loňského roku, dokončení se plánuje na začátek letních prázdnin.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TO 09): Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

19:11 Niedermayer (TO 09): Takhle s námi v EU moc zemí nebude chtít být

Komentář na facebookovém profilu k přístupu ministryně financí k řešení následků epidemie koronaviru…