Primátor Hřib: Do holdingu Agrofert žádná dotace z Prahy nešla

03.06.2019 15:49

Primátor Hřib nechal prověřit dotační politiku Prahy.

Primátor Hřib: Do holdingu Agrofert žádná dotace z Prahy nešla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátor Zdeněk Hřib

Primátor Zdeněk Hřib nechal urychleně prověřit jestli Praha v minulosti vyplácela, nebo vyplácí dotace některé z firem, které jsou součástí holdingu Agrofert. Praha v předchozích letech ani nyní tyto dotace firmám, které by se nacházely ve střetu zájmů nevyplatila. Proto v současné době není nutné zastavit proces čerpání dotačních programů řízených Magistrátem hl. m. Prahy.

Na základě obdrženého návrhu auditní zprávy Evropské komise, který v pátek večer obdržel i Odbor evropských fondů pražského Magistrátu od Ministerstva pro místní rozvoj, došlo k okamžitému prověření dotačních programů Prahy. “Ihned jak k nám zpráva dorazila, nechal jsem dotační programy prozkoumat. Do holdingu Agrofert žádná dotace z Prahy nešla. Pouze v letech 2011 až 2013 čerpal dotaci z tehdejšího Operačního programu Praha Adaptabilita subjekt, který v té době nebyl součástí holding Agrofert, ale stal se jím několik let po ukončení projektu.”, uvedl k předběžným závěrům Evropské komise Zdeněk Hřib.

Magistrát hl. m. Prahy byl v případě Operačního programu Praha Adaptabilita v pozici řídícího orgánu, to znamená, že prováděl kompletní implementaci operačního programu včetně proplácení dotací, na základě předkládaných a následně schválených žádostí o platbu od příjemců dotací. Jeden z projektů byl realizován mezi lety 2011 – 2013 a v době podání žádosti i při následné realizaci nebyl příjemce součástí holdingu Agrofert. Do holdingu Agrofert byla firma příjemce začleněna až po finálním ukončení a vypořádání dotace ze strany řídícího orgánu. Tento projekt byl součástí Operačního programu Praha Adaptabilita, který již byl ukončen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peksa (Piráti): Lidé jako Okamura, Le Penová a Salvini Vám za to skutečně nepoděkují. Mají málo

10:44 Peksa (Piráti): Lidé jako Okamura, Le Penová a Salvini Vám za to skutečně nepoděkují. Mají málo

Komentář na facebookovém profilu k výsledkům voleb a sestavování koalic v EP