Primátor Hřib: Praha bude nadále efektivně řídit své projekty díky open source OpenProject

15.06.2021 13:49

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila prodloužení podpory pro open source software OpenProject. I nadále ji bude pro hlavní město spravovat městská společnost Operátor ICT, a.s. (OICT).

Primátor Hřib: Praha bude nadále efektivně řídit své projekty díky open source OpenProject
Foto: Repro Facebook Zdeňka Hřiba
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib vyjádřil podporu svému varšavskému protějšku

Tímto krokem je zabezpečen plynulý chod systému OpenProject, ze kterého Praha využívá pravidelné reportingové sestavy prostřednictvím Datové platformy Golemio. Vybrané informace z této platformy se budou zobrazovat na webu pragozor.cz.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25059 lidí

Vedení hlavního města využívá systém OpenProject ke sběru, evidenci a vizualizaci dat o klíčových projektech uskutečňovaných Magistrátem hl. m. Prahy a jeho příspěvkovými organizacemi. Zároveň prostřednictvím propojení s webovým rozhraním umožňuje jednoduchý přehled o aktuálním postupu na právě řešených projektech.

„V oblasti řízení projektů na magistrátu dříve panoval velký chaos a všechno se neuvěřitelně táhlo. Díky OpenProjectu už na projekty vidíme a daří se je posouvat rychleji. V tuto chvíli je v OpenProjectu evidováno skoro tři sta projektů především v oblasti digitalizace, inovací, smart city, dopravy a dotací. Daří se nám dosahovat maximálně efektivního a koordinovaného postupu v řízení projektů, od jejich přípravy až po jejich schválení, realizaci a ukončení,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

OpenProject je open source a tzv. freeware, tedy software, za který není třeba platit licence. Správu a rozvoj systému OpenProject bude i nadále zajišťovat městská společnost OICT podle Radou schválené smlouvy na dobu určitou do 31. 12. 2022, s možností automatické prolongace.

„Nedílnou součástí reportingových sestav ze systému OpenProject je on-line datové propojení do oficiální pražské Datové platformy Golemio. Zveřejňované informace tak nebudou sloužit pouze k praktickému využití příslušnými odbory Magistrátu hlavního města Prahy, ale i nejširší veřejnosti,“ vysvětlil generální ředitel OICT Michal Fišer.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Soukromníci: Trváme na trestní odpovědnosti

10:53 Soukromníci: Trváme na trestní odpovědnosti

Komentrář na facebookovém profilu k náhradě škod, způsobených nezákonnými opatřeními