Primátor Hřib: Praha naváže spolupráci s UNICEF v oblasti humanitární pomoci

8.6.2022 6:37 dop. | Tisková zpráva

Pražští radní schválili návrh memoranda mezi hlavním městem Prahou a Dětským fondem OSN (UNICEF). V řádu dní jej následně podepíše primátor Zdeněk Hřib.

Primátor Hřib: Praha naváže spolupráci s UNICEF v oblasti humanitární pomoci
Foto: Reprofoto: Prostor X
Popisek: Zdeněk Hřib

Praha se tak inspiruje Varšavou, která již podobnou spolupráci uzavřela. Podle slov jejího primátora funguje velice dobře a významným způsobem pomáhá řešit v polské metropoli uprchlickou situaci.

Schválený návrh memoranda mezi hlavním městem a UNICEF umožní po jeho podepsání navázat spolupráci s touto renomovanou organizací při OSN, která poskytuje humanitární pomoc a další podporu dětem a rodinám postiženým humanitárními krizemi prostřednictvím svých technických odborných znalostí, koordinace a propagace. UNICEF se přitom při své činnosti zavazuje dodržovat humanitární zásady lidskosti, nestrannosti, neutrality a nezávislosti.

„V rámci řešení uprchlické situace jsem jednal s několika agenturami OSN o podpoře města. Velmi si vážím nabídky pomoci ze strany UNICEF, která může být jak finanční, materiální, tak poradenská a expertní, a to například v oblasti vzdělávání, právní ochrany dětí, sociálních služeb a podobně. Prvním krokem k navázání této spolupráce je právě podepsání memoranda mezi hlavním městem a UNICEF,“ vysvětluje primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Memorandum podepíše pražský primátor v následujících dnech. Konkrétní forma spolupráce mezi oběma stranami bude ještě upřesněna po dalších jednáních. Spolupráci s UNICEF uzavřelo již polské hlavní město Varšava, kde dle slov primátora Rafała Trzaskowského spolupráce funguje velice dobře a v řešení uprchlické situace se jedná o významnou pomoc.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

16:50 Richter (ODS): Doporučuji vakcinaci čtvrtou dávkou na přelomu srpna a září či během září

Ministerstvo spustilo registraci na čtvrtou očkovací dávku proti koronaviru