Primátor Hřib: Stojíme si za tím, že cenné budovy je třeba chránit

20. 2. 2019 16:47

Vedení Prahy vstoupilo do jednání o záchraně brutalistního komplexu Transgas.

Primátor Hřib: Stojíme si za tím, že cenné budovy je třeba chránit
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lídr České pirátské strany a nový primátor Prahy Zdeněk Hřib

Společnost HB Reavis, která komplex vlastní, zahájila minulý týden bourání nástaveb z 90. let a s demolicí stavby chce pokračovat. Hlavní město o budovu projevilo zájem - vzhledem k poloze a možnosti provést vnitřní rekonstrukci v krátkém čase by ji využilo k přesunu svých úředníků z pronajatých kanceláří.

„Nejprve je třeba říci, že nám jde především o zachování stávající budovy. Praha vlastníkovi nabídla za nemovitost cenu, která je pro městský rozpočet únosná, ale zároveň odpovídá hodnotě nemovitosti. Vlastník na tuto nabídku nepřistoupil, tudíž hledáme jiné alternativy, například oslovit nějaké soukromé spoluinvestory,“ informoval o závěru středečního jednání náměstek primátora pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček.

„Je to budova, která symbolizuje určitou architektonickou epochu, ale především je v klíčové poloze s dobrou dopravní dostupností. Její vnitřní rekonstrukce a zprovoznění nového využití by mohly proběhnout rychle. Budovu bychom využili jako kancelářské prostory pro městské úředníky, ke kterým by měli Pražané blízko,“ řekl předseda Výboru pro územní rozvoj ZHMP Petr Zeman.

Transgas by mohl poskytnout zázemí zhruba 500 úředníkům. Podle pražského primátora by ale město ke koupi přistoupilo pouze v případě, že by metropole netratila na přesunu úředníků z jiných prostor, kde nyní Praha platí vysoký nájem. „Stojíme si za tím, že cenné budovy je třeba chránit a současně jsme se zastupitelským slibem zavázali k hospodárnosti,“ uvedl Zdeněk Hřib.

Společnost HB Reavis plánuje s bouráním bez ohledu na vyjednávání pokračovat. Budovu chce rozebrat postupně, celá demolice by měla trvat zřejmě několik měsíců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb

21:34 Kůs (Piráti): Smlouvy v Plzni by už měly být zadávány bez chyb

Zneplatnění smluv a případné škody pro město. K tomu všemu mohlo dojít kvůli nedůslednému uveřejňová…