Primátor Hřib: Vítám aktivitu Středočeského kraje při budování tzv. aglomeračního okruhu

10.09.2019 7:37 | Zprávy
autor: PV

Setkání Prahy se Středočeským krajem: představitelé se shodli na užší budoucí spolupráci.

Primátor Hřib: Vítám aktivitu Středočeského kraje při budování tzv. aglomeračního okruhu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib

Představitelé hl. m. Prahy v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem se setkali se zástupci Středočeského kraje v čele s hejtmankou Jaroslavou Pokornou Jermanovou. Na dnešním jednání se diskutovalo především o dopravě, územním rozvoji, cestovním ruchu a životním prostředí.

Dynamicky se rozvíjející region Prahy a středních Čech je ekonomickým motorem celé republiky. Mnoho lidí ze Středočeského kraje se každý den přesunuje za prací do hlavního města, mnoho Pražanů zase využívá středočeské služby. Kromě vzájemné spolupráce je tedy klíčová i vzájemná zodpovědnost.

Co se dopravy týče, jednání se dotklo dostavby Pražského okruhu, ale i  P+R parkovišť a dopravní obslužnosti. U dopravních staveb se radní zaměřili hlavně na sladění postupů při dokončování dálnice D0 (Pražského okruhu), kterou připravuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a která má strategický význam jak pro Středočeský kraj, tak pro hlavní město Prahu. Jde konkrétně o stavbu úseků silnic 511 D1-Běchovice, I/2 Běchovice-Úvaly, D0/518 Ruzyně-Suchdol, D0/519 Suchdol Březiněves a D0/520 Březiněves-Satalice.

„Praha poskytuje maximální součinnost Ředitelství silnic a dálnic, lze očekávat, že územní rozhodnutí na část 511 bude vydáno do konce letošního roku. ŘSD pak slibuje zahájení stavby do roku 2022. Úsek 511 je zásadní pro snížení dopravní zátěže Spořilova a Jižního města, kvůli tomu je naší naprostou prioritu. Vítám proto aktivitu Středočeského kraje při budování takzvaného aglomeračního okruhu, který má potenciál odvést tranzit zcela mimo hranice Prahy,“ uvádí primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

16:18 Rajchl (PRO): Ústavní soud porušil zákon

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k verdiktu Ústavního soudu stran kompetenční žaloby p…