Primátor Jura: Reálné gymnázium a základní školu Otto Wichterleho čeká rozšíření

05.11.2022 7:27 | Tisková zpráva
autor: PV

Radní na své poslední schůzi projednávali plánované navýšení kapacity školy. Konkrétně půjde o rozšíření části stávajícího jednopodlažního „krčku“ mezi pavilony školy o dvoupatrovou nadstavbu.

Primátor Jura: Reálné gymnázium a základní školu Otto Wichterleho čeká rozšíření
Foto: Město Prostějov
Popisek: František Jura

„Ta umožní v novém patře vybudovat přírodovědnou a polytechnickou učebnu, dále učebny dílen, sklady a hygienické zařízení. Ve třetím patře pak budou zřízeny čtyři třídy školní družiny včetně kabinetu a hygienického zázemí,“ popsal budoucnost náměstek primátora pro oblast stavebního rozvoje a investic Jiří Rozehnal. Jak dále informoval, v rámci nadstavby budou vybudovány i nové rozvody vody, odpadů, topení, elektro, vzduchotechniky a rekuperace. Samozřejmostí je zajištění bezbariérového přístupu.

„Zvýšení kapacity této školy jsme našim občanům slíbili v našem volebním programu a svůj slib samozřejmě plníme. Chceme obyvatelům nabídnout co nejlepší služby a právě vzdělání je společně s volnočasovými aktivitami jednou z našich priorit zaměřených na děti,“ říká primátor František Jura.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ivan Bednárik, MBA byl položen dotaz

Doprava

V těch vašich plánech (https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Bednarik-Chceme-dat-obcanum-konkretni-vysledky-792823) postrádám zlepšení kvality silnic, dočkáme se někdy něčeho takového? Problém se jen umocňuje.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Moricová (Piráti): Babiš neumí říct Macinkovi ne

17:03 Moricová (Piráti): Babiš neumí říct Macinkovi ne

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 26. června 2026 k reakci ministra Macinky k předběžnému opa…