Primátor Kroupa: Rada města schválila desítku finančních darů

13.03.2019 9:41

Osvěta a poradenství v souvislosti s Downovým syndromem, kampaň na snižování nehodovosti cyklistů, halové Mistrovství ČR v atletice veteránů 2019, cesta pěveckého sboru Skřivánek do zahraničí nebo hasičská soutěž Jablonecká hala 2019.

Primátor Kroupa: Rada města schválila desítku finančních darů
Foto: archiv primátora
Popisek: primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa (ANO)

To jsou příklady akcí a projektů, které dostanou finanční dar z rozpočtu statutárního města Jablonec nad Nisou. Rada města na svém jednání 12. března 2019 schválila celkem deset žádostí o dar za 174 tisíc korun. Jednu žádost zamítla.

„U schvalování darů z rozpočtu města zvažujeme několik hledisek. Akce a projekty musí nějakým způsobem propagovat Jablonec, nebo se konat pod záštitou města. Zároveň tak můžeme ocenit významné úspěchy a podporovat spolky v jejich činnosti,“ vysvětluje primátor Jablonce nad Nisou Milan Kroupa a dodává: „Spolkovou činnost vnímám jako nezbytnou součást života v našem městě, a proto považuji za důležité, aby město spolky podporovalo nejen morálně, ale také finančně.“

Rada schválila poskytnutí sedmi darů v hodnotě dvaceti tisíc korun, a to Svazu tělesně postižených v ČR, Římskokatolické farnosti – děkanství Jablonec nad Nisou, SPMP ČR – pobočnému spolku Sekce Downův syndrom, SH ČMS – Okresnímu sdružení hasičů Jablonec nad Nisou, Dětskému pěveckému sboru Skřivánek, obecně prospěšné společnosti Bezpečně na silnicích a Muzeu obrněné techniky Smržovka na organizaci Jízdy válečných veteránů na Jablonecku. Osmnácti tisíci korunami město podpoří Sdružení veteránu ČAS, jedenáct tisíc obdrží SH ČMS – Sbor dobrovolných hasičů Jablonecké Paseky a pět tisíc Sdružení válečných veteránů.

Dar z rozpočtu města letos neobdrží jablonecká pobočka Českého svazu bojovníků za svobodu, která žádala o 10 tisíc korun na úhradu režijních nákladů spojených s činností svazu. „Vzhledem k tomu, že byl před časem hlavní představitel svazu v Jablonci nad Nisou pan Radkovič odsouzen za pomluvu, kdy měl nazvat učitele jabloneckého gymnázia neonacistou a neohenlainovcem, považujeme za nutné, aby se město od takového jednání distancovalo,“ dodává primátor Kroupa.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková:  Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

22:21 Třeštíková: Na Žižkově se otevřel art re use, sklad uměleckého materiálu za odvoz

První pražský sklad uměleckého materiálu za odvoz - art re use - se otevřel v úterý 21. září 2021. J…