Primátor Macura: První v Česku, druzí v Evropě

22.04.2019 21:03

Dopravní podnik Ostrava připravuje úpravy tramvajových tratí, které umožní rychlejší jízdu tramvají. V některých úsecích by tramvaje mohly jezdit až 80kilometrovou rychlostí.

Primátor Macura: První v Česku, druzí v Evropě
Foto: Petr Kupka
Popisek: Primátor Ostravy Tomáš Macura
reklama

Ostravské tramvaje jezdí na kolejích, které jsou součástí pozemní komunikace, rychlostí 50 km/h. Šedesátikilometrovou rychlostí se pohybují na samostatných tramvajových drahách. Dopravní podnik vypsal soutěž na projekty, které tramvajovou dopravu zrychlí. Osmdesátkou mohou tramvaje jezdit jen na samostatných drahách, které jsou dostatečně dlouhé – podmínkou je dostatečná vzdálenost mezi zastávkami. Zrychlení se zatím týká čtyř úseků: Zárubek – Hranečník, vodárna Nová Ves – Zahrádky, Dolní Vítkovice – Jeremenko, Kotase – Jiříkovského. Kromě toho Dopravní podnik Ostrava připravuje zrychlení průjezdu tramvají přes křižovatky a výhybky.

„Nyní soutěžíme projektanty. Práce na zrychlení čtyř tratí začnou příští rok a odhaduji, že všechny úpravy, které se budou dělat postupně, dokončíme do dvou let," řekl ředitel Dopravního podniku Ostrava Daniel Morys.

Pro pohodlné a bezpečné cestování zavádí ostravský dopravní podnik nízkopodlažní tramvaje, vozy vybavuje kamerami, umožňuje placení jízdného ve svých vozech platebními kartami, černé pasažéry a problémové cestující nepouštějí do vozů asistenti přepravy, cestující mají k dispozici wi-fi a mohou využívat aplikaci mojeDPO, která umožňuje nákup jízdenek, vyhledávání spojů, zobrazení spojů v reálním čase.

„Těší mne, že Dopravní podnik Ostrava kontinuálně pokračuje ve zlepšování služeb pro cestující a buduje si postavení nejmodernějšího městského dopravce v České republice. Že to náš dopravní podnik s novinkami umí, dokládá třeba průlomový a velmi úspěšný způsob platby kartou s optimalizací tarifu přímo ve vozidlech, který jsme zavedli jako první v Česku a po Londýnu druzí v Evropě,“ uvedl primátor Tomáš Macura.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

18:28 Hamáček (ČSSD): Ministerstvo musí zařídit, aby po uvolnění kapacit systém provedl automatický kontakt

Na dnešní tiskovce jsem se věnoval několika tématům, ale ke dvěma se chci vrátit. Ke snižování mezd …