Primátor Nedvědický: Varovný systém se rozšíří a bude digitální

5. 3. 2021 6:34

První etapa projektu varovného informačního systému je ukončena. Systém bude připraven pohotově informovat občany při krizových situacích.

Primátor Nedvědický: Varovný systém se rozšíří a bude digitální
Foto: archiv politika
Popisek: primátor Ústí nad Labem Petr Nedvědický (ANO)
reklama

Nový varovný informační systém obyvatelstva (VISO) bude sloužit k zajištění varování osob před případným nebezpečím a zajistí připravenost města na mimořádné události. „Tento projekt město posouvá do první ligy v oblasti digitální komunikace, systém varování v našem městě bude rychlejší, přenos a protokolování informací kvalitnější. Systém také nově rozšíříme do lokalit, kde v minulosti chyběl,“ vysvětlil primátor Petr Nedvědický. VISO bude propojeno se systémy integrovaného záchranného systému spravovanými HZS. Pro vybrané vozy městské policie budou pořízeny mobilní sirény. Systém bude napojen na kanál GSM pro možnost hlášení z veřejné telefonní sítě nebo z mobilního telefonu. Cílem projektu je modernizace systému na plně digitální s obousměrnou bezdrátovou (radiovou) infrastrukturou s digitálním přenosem, jeho rozšíření, aktualizace a rozšíření na celé území správního obvodu obce s rozšířenou působností Ústí nad Labem.

V první etapě proběhly práce například na modernizaci řídícího pracoviště v serverovně operačního střediska městské policie včetně aplikace vzdáleného pracoviště, další montážní práce se týkaly radiových převaděčů a 205 kusů bezdrátových hlásičů.

Cena projektu je téměř 33 milionů korun, přičemž 70 % výdajů pokryje dotace od MŽP. „Těší mě, že se nám podařilo tuto významnou dotaci získat. Bez ní by se projekt jen těžko realizoval,“ sdělil náměstek primátora Pavel Tošovský. V těchto dnech začíná montáž další etapy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: Covidové pasy mají být bezpečnější a bez diskriminace

21:15 Piráti: Covidové pasy mají být bezpečnější a bez diskriminace

Covidové pasy bez diskriminace neočkovaných, větší ochrana osobních údajů a zamezení zneužití pro da…