Primátor Nwelati: Veškerá administrativa na úřadu se urychlí

04.07.2017 22:08

Výrazné urychlení by měly přinést nové platební terminály, které od konce června fungují na jednotlivých přepážkách mladoboleslavského magistrátu. Lidé, kteří chtějí nejrůznější správní poplatky uhradit kartou, tak nově nemusí chodit na pokladnu, ale vše včetně platby vyřeší s úředníky přímo na přepážce. "Slibujeme si od toho především zvýšení komfortu pro obyvatele města, zmenšení front a ulevit by se mělo i pokladním," vysvětlil primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Primátor Nwelati: Veškerá administrativa na úřadu se urychlí
Foto: ddm-mb.cz
Popisek: Mladoboleslavský primátor Raduan Nwelati
reklama

Terminály jsou tedy primárně určené pro platbu správních poplatků, ve všech budovách magistrátu jich bylo nainstalováno celkem 21 a už jsou v provozu, první platby na nich již proběhly. "Zkušenosti z prvních dnů jsou zatím dobré, lidé si tuto novinku chválí. K platbě na nich lze využít karty VISA, Maestro, EC/MC, JCB a Dinners," upřesnil primátor Nwelati.

Terminály nevydávají daňový doklad, a lidé, kteří dávají přednost platbě v hotovosti, mohou i nadále využívat pokladnu. Kartou lze tedy nově zaplatit na oddělení pasů, občanských průkazů, na Czech pointu a evidenci obyvatel, využít je lze i na odboru dopravy, kde lze bezhotovostně hradit správní poplatky na oddělení registru vozidel, řidičských průkazů a techniků.

Terminálem disponuje i odbor životního prostředí, matrika, obecní živnostenský úřad na oddělení registrace a živnostenského rejstříku, a čtyřmi terminály je vybaven také stavební úřad.

"Věřím, že lidé tuto novinku ocení a budou ji využívat, čímž se veškerá administrativa na úřadu urychlí. Zatím se zdá, že to byl krok správným směrem," dodal primátor.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

22:41 Piráti: První várka štítů míří do plzeňského Čtyřlístku

V úterý 31.3. spustili plzeňští Piráti výrobu ochranných šítů na 3D tiskárně a připojili se tak k in…