„Bylo pro mne velice užitečné vyslechnout si přímo na místě různé úhly pohledu jak od pana primátora, tak od místních obyvatel. Prošla jsem si všechny typy bydlení v Chanově, hovořila jsem s obyvateli i zaměstnanci Domu romské kultury a s ředitelkou ZŠ Chanov, Monikou Kynclovou,“ řekla zmocněnkyně Helena Válková po návštěvě.
Primátor Mostu Jan Paparega ji seznámil s plánovanou výstavbou modulárního bydlení, které má nahradit problematické, životu nebezpečné nemovitosti, v této městské části. „Kapacitu sídliště rozhodně nechceme navyšovat. Záměrem je vytvořit v Chanově důstojné podmínky pro žití osob, které zde žijí a chtějí zde i zůstat. Tím by mělo dojít k náhradě obydlených bytových jednotek, které dnes již nesplňují technické, hygienické podmínky a bezpečnostní podmínky pro žití,“ říká primátor Mostu Jan Paparega. Došlo i k rekapitulaci toho, jak byly opraveny některé domy v Chanově z dotačních prostředků, udržitelnost města a nutnost investovat do těchto domů, aby město nemuselo dotace vracet. Zároveň primátor Paparega zdůraznil, že v září město plánuje uspořádat pro obyvatele Chanova podrobnou prezentaci o novém bydlení v Domě romské kultury a vysvětlil, že stěhování bude probíhat na principu dobrovolnosti.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV