Primátor Paparega: Zda magistrát porušil zákon, když nepřihlédl k odvolání kandidátky Dernerové, může rozhodnout jen soud

08.10.2016 10:59 | Zprávy
autor: PV

Mostecký primátor reaguje na otevřený dopis redakce mosteckého měsíčníku Krušnohor, který je vydáván ve spolupráci se Severočechy.cz, které jako zmocněnkyně nově zastupuje Hana Jeníčková, která odvolala kandidátku "bývalých" (neprávoplatných) Severočechů.cz a senátní kandidátku Alenu Dernerovou:

Primátor Paparega: Zda magistrát porušil zákon, když nepřihlédl k odvolání kandidátky Dernerové, může rozhodnout jen soud
Foto: archiv primátora
Popisek: Primátor Mostu Jan Paparega (BPP za volební stranu Severočeši Most)

Veřejný dotaz redakce Krušnohoru:

Krajský soud v Ústí nad Labem 6. 10. 2016 zamítl žalobu Zelenkových a Schwarzových Severočechů.cz proti stažení kandidátky politického hnutí v krajských volbách. Postup krajského úřadu ve věci označil za správný a žalobu za nedůvodnou. Vzhledem k tomu, že krajský úřad a krajský soud vycházely ze stejných podkladů, které Magistrátu města Mostu předložila JEDINÁ a PLATNÁ volební zmocněnkyně oficiálního politického hnutí  Severočeši.cz JUDr. Hana Jeníčková ve věci stažení kandidátky MUDr. Aleny Dernerové ve volbách do Senátu, se redakce měsíčníku Krušnohor veřejně ptá: Jak napraví Magistrát města Mostu svoji chybu, o které je dnes již naprosto jasné, že je porušením zákona?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

4:32 Kolovratník (ANO): Na NATO má jet vláda, ne lídr opozice

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k summitu NATO v Ankaře.