Primátor Staněk: Je důležité připomínat si tradice

26.03.2018 14:46 | Zprávy
autor: PV

Hanácké tradice představí i letos na Horním náměstí Olomoucké Velikonoce. Velikonoční farmářský trh a řemeslný jarmark doprovodí bohatý kulturní program, tvůrčí dílny pro děti, ale i výtvarné a řemeslné dílny pro celé rodiny.

Primátor Staněk: Je důležité připomínat si tradice
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

„Je důležité připomínat si tradice. Městské děti už často ani nevědí, co vše k Velikonocím patří. Na jarmarku nahlédnou pod ruce zkušeným pletařům pomlázek a uvidí, jakými technikami se dají ozdobit velikonoční kraslice,“ řekl primátor Antonín Staněk.

Od pondělka 26. března zdobí Horní náměstí obří kraslice. „Toto dvoumetrové dílo pochází z Chorvatska. Kraslici ve stylu naivního malířství vyzdobili lidoví umělci z oblasti Podráví a symbolizuje přátelský vztah Chorvatska k dalším zemím a městům,“ objasnil náměstek primátora Pavel Urbášek. Obrovské kraslice se za posledních deset let objevily i v Praze, Vídni, Bruselu, Paříži, Vatikánu či New Yorku.

Na Velký pátek jsou v Redutě připraveny Pašije – Velikonoční příběh od Richarda Pachmana. Vystoupí v nich Moravská filharmonie i Akademický sbor Žerotín a další sólisté. Vstupenky je možné získat v předprodeji v informačním centru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.