Primátor Svoboda: Dohodl jsem se s ministrem vnitra, jak řešit uzavírání poboček České pošty

11.04.2023 10:21 | Tisková zpráva

Primátor hl. m. Prahy Bohuslav Svoboda se sešel s ministrem vnitra Vítem Rakušanem a ředitelem České pošty Miroslavem Štěpánem, aby s nimi probral napjatou situaci kolem plánovaného uzavírání poboček České pošty.

Primátor Svoboda: Dohodl jsem se s ministrem vnitra, jak řešit uzavírání poboček České pošty
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Svoboda (SPOLU)

Schůzka se uskutečnila na půdě Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Jejím výsledkem je dohoda, která by měla přispět k uklidnění situace a zlepšení komunikace mezi Českou poštou na straně jedné a městy, obcemi i občany na straně druhé.

„Především bych rád ocenil rychlost a ochotu, s níž ministr vnitra Vít Rakušan reagoval na moji výzvu ke schůzce, která proběhla v Poslanecké sněmovně a které se zúčastnil také ředitel České pošty Miroslav Štěpán. Dohodli jsme se na následujících krocích: Během následujících tří týdnů budou představitelé České pošty intenzivně jednat se zástupci obcí, měst a jejich částí, jichž se plánované rušení poboček týká. Součástí této komunikace bude důkladné vysvětlování záměrů České pošty a jejich okamžitých i dlouhodobých dopadů na občany. S konkrétními závěry těchto jednání seznámí veřejnost společně ministr vnitra a ředitel České pošty, za účasti primátora hlavního města a dalších zástupců měst a obcí, a vysvětlí, jak by měla Česká pošta do budoucna pracovat, jaké funkce by měla plnit a jaké služby poskytovat,“ uvedl primátor Bohuslav Svoboda.

Jednání inicioval primátor Bohuslav Svoboda na základě oznámeného záměru České pošty, jeho možných dopadů na obyvatele hlavního města Prahy, mimo jiné seniorů a osob se sníženou mobilitou. V Praze by se dle informací České pošty mělo uzavření týkat 35 poboček.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Martin Exner byl položen dotaz

Koho myslíte těmi nácky?

Turka? A koho považujete za demokratické strany? Přijde mi, že problém této vlády je, že pokud nejde o vládní stranu nebo o názor, který prosazujete vy, tak je vše ostatní nedemokratické, populistické, dezinformační atd. Zamyslel jste se třeba vy sám nad tím, že něco děláte špatně, když se tak daří ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Stanjura: Úsporným balíčkem naše snahy o zefektivnění státu nekončí

18:37 Ministr Stanjura: Úsporným balíčkem naše snahy o zefektivnění státu nekončí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k návštěvě společnosti IPC plast