Primátor Volf: Cena vody se letos nezvýší

02.02.2016 22:14

Dobrou zprávou pro Kladeňáky je, že letos zůstává cena vody stejná jako v předchozím roce. Za kubík vody, respektive za vodné a stočné, zaplatíme v Kladně 92,92 Kč včetně daně z přidané hodnoty. Také cena tepla se zvedne jen v řádech desetikorun za měsíc. Zákazníci městské společnosti Tepo zaplatí 570,55 Kč za GJ včetně daně z přidané hodnoty.

Primátor Volf: Cena vody se letos nezvýší
Foto: archiv
Popisek: Kladenský primátor Milan volf

„Považuji to za velký pokrok, protože je to po delší době poprvé, co se cena vody pro koncového uživatele nezvyšuje. Platí to nejen pro obyvatele Kladna, ale i ostatní odběratele Středočeských vodáren,“ říká kladenský primátor a zároveň předseda představenstva Vodáren Kladno – Mělník, a. s. (VKM) Milan Volf (Volba pro Kladno). Ten ocenil spolupráci vlastnické společnosti s provozní, dohoda mezi nimi přináší prospěch nejen oběma stranám, ale především je nesporným přínosem pro spotřebitele. Vybalancovat přitom všechny faktory není ani zdaleka jednoduché. Na jedné straně je nutné investovat do vodárenské infrastruktury regionu, na straně druhé je třeba udržet sociálně únosnou cenu vodného a stočného. Daří se to díky optimalizaci provozu a vnitřních úspor Středočeských vodáren, a. s.

„Návrh Středočeských vodáren nezvyšovat cenu vodného a stočného, ale zvýšit nájemné o 5,6 procenta umožní Vodárnám Kladno – Mělník pokračovat v investičních akcích. Připomenul bych například rozsáhlou rekonstrukci čistírny odpadních vod Kladno – Vrapice nebo rekonstrukci vodovodního přivaděče Praha – Kožova Hora,“ doplňuje primátor Volf.

Společnost původně požadovala nárůst ceny o téměř pět procent

Úspěšné bylo i jednání se společností Alpiq Generation o cenách centrálně dodávaného tepla. Společnost původně požadovala nárůst ceny o téměř pět procent. Důvodem pro zvýšení bylo podle ní zdražení uhlí, cena emisních povolenek a hlavně fakt, že město Kladno dnes odebírá jen třetinu z množství tepla, ke kterému se smluvně zavázalo před patnácti roky. Tak velké snižování spotřeby tepla je důsledkem rozsáhlých investicí města i majitelů velkých bytových domů do zateplení a moderních technologií.

„Vstoupil jsem s nimi spolu s ředitelem společnosti Tepo do jednání. Nakonec jsme se dohodli na zvýšení ceny dodávaného tepla do společnosti Tepo o 2,9 procenta. To znamená pro koncové odběratele, tedy domácnosti, nárůst o 3,6 procenta, což řádově představuje desetikoruny za měsíc. Cena tepla pro kladenské domácnosti ale zůstává i po této úpravě pod celorepublikovým průměrem,“ upozorňuje primátor Volf.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Ministerstvo vyzývá obce, aby mezi voliče zapsali cizince

7:32 Okamura (SPD): Ministerstvo vyzývá obce, aby mezi voliče zapsali cizince

Komentář na facebookovém profilu k volebnímu právu pro cizince