Primátor Žbánek: Elektromobily považuji za úžasný symbol technického pokroku

15.06.2020 14:01 | Zprávy
autor: PV

Olomoucký primátor začne k pracovním cestám používat malý elektromobil.

Primátor Žbánek: Elektromobily považuji za úžasný symbol technického pokroku
Foto: anoolomouc.cz
Popisek: Miroslav Žbánek

Primátor Mirek Žbánek chce jít příkladem a ke služebním cestám v Olomouci a okolí začne již tento týden místo benzinového auta používat elektromobil. Vozidlo Škoda Citigo eIV pořídilo město z projektu Ekomob – čistá mobilita financovaného ministerstvem životního prostředí. Nový úsporný vůz představí primátor v sobotu dopoledne při srazu elektromobilů na Horním náměstí.

„Elektromobily považuji za velmi dobrou alternativu, z mého pohledu jsou výhodné pro ježdění po městě a okolí. Vnímám je nejen jako cestu k ekologičtější společnosti, ale coby fanda techniky i jako úžasný symbol technického pokroku,“ řekl primátor Žbánek. Pro delší a reprezentativní pracovní cesty mu bude i nadále sloužit větší vůz s konvenčním pohonem.

Nové vozidlo na elektřinu má kromě výrazného grafického polepu i speciální registrační značku začínající písmeny EL. Ta by měla po změně zákona v budoucnu umožnit elektromobilům jízdu v pruzích pro autobusy nebo úlevu na pořízení dálniční známky.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.