Primátorka Krnáčová: O co opravdu jde v konceptu Smart Cities i v pražské městské firmě OICT

26.01.2017 14:13 | Zprávy
autor: PV

Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde. To platí i pro článek Sabiny Slonkové na serveru Neovlivni.cz nazvaný Smart Cities v režii ANO: Čím dražší, tím lepší.

Primátorka Krnáčová: O co opravdu jde v konceptu Smart Cities i v pražské městské firmě OICT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka Prahy Adriana Krnáčová

Její text je až tak absurdní, že neřeší to, jestli představitelé hnutí ANO udělali něco špatného. Ona vlastně kritizuje to, že jsme v pozici, kdy bychom něco špatného udělat mohli. Chápete to? To už je úplný dada.. Paní Slonková tak povýšila veřejnou diskuzi a žurnalistiku na absurdní úroveň a udělala z ní disciplínu, která s tradičním novinářským řemeslem nemá už fakt nic společného. Je to trochu ve stylu pana Babici. Když nemáte problém a kauzy, tak tam „hoďte“ podezření, pár nesmyslů a lží od opozice a zcela zbytečný a nic neříkající článek je na světě.

Nejdřív bych ráda vyvrátila několik bludů zmíněných v článku. Autorka podsouvá čtenářům, že koncept Smart Cities se uplatňuje pouze ve městech ovládaných hnutím ANO. To je jen účelová lež. Moderní koncept Smart Cities se prostě uplatňuje všude tam, kde ho nejvíce potřebují, a logicky i v těch městech, kde ho umějí nejen prosadit a případně realizovat, ale také zaplatit.

Proto asi málokoho překvapí, že o koncept má zájem například Ostrava i s celým Moravskoslezským krajem. Důvodem je skutečnost, že s jeho pomocí můžou zlepšit i zdejší často kritickou kvalitu ovzduší. A že s konceptem pracuje i hlavní město Praha? I to je celkem logické. Koncept Smart Cities je v zahraničí vyzkoušený model chytrého fungování obcí a měst s využitím nejmodernějších informačních a komunikačních technologií. Šetří totiž zdraví jejich obyvatel a zároveň snižují svou energetickou náročnost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Smoljak: Ti, co měli přijít, nepřišli

16:04 Senátor Smoljak: Ti, co měli přijít, nepřišli

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke slovům Jaroslavy Pokorné Jermanové.