Primátorka Krnáčová: Pracuji v zájmu města, ne v jeho neprospěch

01.04.2015 10:09

Naprosto odmítám kritiku, která zaznívá z úst představitelů opoziční TOP 09 a NEZ, ve věci jednání o výši nájemného ve Škodově paláci.

Primátorka Krnáčová: Pracuji v zájmu města, ne v jeho neprospěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Primátorka hlavního města Prahy Adriana Krnáčová

Výběr právní kanceláře proběhl naprosto transparentním způsobem. Já jako primátorka jsem do něj nijak nezasahovala a zasahovat ani nemohla. Uvedená kancelář byla vybrána v souladu s Pravidly pro zadávání veřejných zakázek, kdy byly osloveny tři advokátní kanceláře s žádostí o předložení nabídky. Na základě nejvýhodnější cenové nabídky byla jedna z nich vybrána.

Pracuji v zájmu města, ne v jeho neprospěch. Hlavním záměrem e-mailové komunikace s jednatelkou spol. Copa Retail A. Schaeffer bylo především vyjasnit si to, zda je možné věc řešit jinak, než sporem. Podle mého názoru je totiž pokračování nesmyslného právního sporu, který pro Prahu představuje jen a pouze další zvýšené finanční náklady, naprosto neefektivní. Každý řádný reprezentant města byl měl mít eminentní zájem na tom, aby úřad, který reprezentuje, zastupovala renomovaná právní kancelář se zkušenostmi s majetko-právními spory. Předchozí politická reprezentace nebyla schopna jednaní jakkoli posunout ve prospěch hlavního města, a jak známo, poslední soudní spor, v němž Prahu zastupoval JUDr. Zoufalý, Praha prohrála.

Mým cílem je najít cestu, jak ušetřit peníze, které Prahu zavázal platit v nevýhodné smlouvě Pavel Bém a jeho následovníci Svoboda a Hudeček s tím nedokázali nic udělat. Jestli k tomu pomůže má e-mailová komunikace s jednatelkou paláce, budu tak činit i nadále. Na závěr bych ráda uvedla, že advokátní kancelář AK Munková, Zoufalý a partneři byla vybrána bez řádného výběrového řízení a byla přímo oslovena někým z předchozí Rady hl. m. Prahy, a byl tedy s největší pravděpodobnosti porušen zákon o veřejných zakázkách.

Adriana Krnáčová, primátorka hl. m. Prahy

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ANO

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

20:20 Tulpa (SLK): Na kraji se opět sešly žákovské parlamenty

Celkem 135 žáků a 12 pedagogů z deseti škol se v pátek 6. prosince sešlo na tradičním setkání žákovs…