Primátorka Pfeffer Ferklová: Město se připravuje na advent

22.10.2021 13:05

Vánoční trhy v Karlových Varech budou mít po zkušenostech z minulých úspěšných ročníků své centrum opět před Mlýnskou kolonádou. Konat se budou od 27. listopadu do 26. prosince 2021.

Primátorka Pfeffer Ferklová: Město se připravuje na advent
Foto: Karlovy Vary
Popisek: Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová s primátorkou Karlových Varů Andreou Pfeffer Ferklovou

Pro návštěvníky bude připraveno cca 20 stánků s občerstvením, sladkým pečivem, nápoji a tradičním svařákem, chybět nebude ani vánoční sortiment. 

Anketa

Chcete Pekarovou Adamovou za předsedkyni Poslanecké sněmovny?

4%
93%
hlasovalo: 46906 lidí

Prostranství vyzdobí také stromky od Lázeňských lesů. Ve Vřídle bude stejně jako vloni Vřídelní strom s ozdobami ukrývajícími výherní losy, vyhrává téměř každý a mezi výhrami jsou poukazy na návštěvu podzemí vřídla, plaveckého bazénu města, pokamenělé dárkové předměty, poukazy na kapry a vánoční stromky z Lázeňských lesů, drobné dárkové předměty apod. Výtěžek z prodaných losů bude věnován na činnost sportovních klubů hendikepovaných sportovců.

Hlavní Vánoční strom města pochází od soukromého dárce ze zahrady v Čechově ulici, je to statný patnáctimetrový stříbrný smrky, jeho pokácení, transport a usazení zajistí tradičně městská Správa lázeňských parků. Strom bude opět umístěn na prostranství před hotelem Thermal, jeho slavnostní rozsvícení je naplánováno na první neděli adventní 28. listopadu od 18:00 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na bohatý kulturní program, hudební, taneční a divadelní vystoupení u Mlýnské kolonády. Každé odpoledne v týdnu budou vystupovat děti z karlovarských základních uměleckých škol, základních škol nebo mateřských škol. Po nich vystoupí místní umělci a skupiny. Větší program přinesou soboty a neděle, každou adventní neděli se bude také slavnostně rozsvěcet další svíce na adventním věnci.
*Provoz trhů může omezit vývoj epidemiologické situace v ČR. Změna programu vyhrazena.*

„Vánoční atmosféru vyvolá v návštěvnících i svátečně nazdobené město, celá trasa od hotelu Thermal na Divadelní náměstí tak bude protknuta různými světelnými dekoracemi. Vůni lesa pak mohou návštěvníci pocítit před Mlýnskou kolonádou, kde budou rozmístěny desítky živých jehličnatých stromků, které budou vyvolávat v návštěvnících příjemné pocity. Věřím, že si všichni opět vánoční Vary užijí, projedou se vánočním autovláčkem nebo vánočně nazdobeným městským autobusem. Vychutnat si mohou také adventní náladu v areálu sv. Linhartu, kde bude opět od druhé poloviny prosince prodej živých stromků a kaprů. Aktuálně připravujeme také kulturní program a aktivity pro děti, ten by měl být zveřejněn v polovině listopadu“, dodává primátorka města Andrea Pfeffer Ferklová.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Gratuluji Petru Pavlovi a především gratuluji naší zemi

9:18 Udženija (ODS): Gratuluji Petru Pavlovi a především gratuluji naší zemi

Komentář na facebookovém profilu k výsledku prezidentské volby.