Primátorka Pfeffer Ferklová: Není nejvhodnější doba na rozdávání odměn

02.11.2021 7:37 | Zprávy
autor: PV

Manažeři nemocnice si chtějí vyplatit půlmilionové odměny, opozice hlasitě protestuje

Primátorka Pfeffer Ferklová: Není nejvhodnější doba na rozdávání odměn
Foto: Hana Čechová
Popisek: Karlovy Vary, pohled na město z výšky

Vedení Karlovarské krajské nemocnice si nechalo před několika dny schválit kritéria pro výplatu odměn členů představenstva a to v hodnotě až půl milionu korun jednomu členovi představenstva. 

Návrh, který předložil předseda představenstva Josef März, schválila rada kraje. Opozice je z tohoto rozhodnutí doslova šokována.

„To snad už ani nemůžete myslet vážně. Je naprosto neuvěřitelné, že vedení nemocnice, které kraj schválil dvě stě milionů korun provozní úvěr, vůbec uvažuje o nějakých odměnách. Za minulého vedení nebyla na odměnách vyplacena ani koruna, protože se nemocnici dlouhodobě nedaří,“ vysvětluje poslankyně Parlamentu ČR a opoziční zastupitelka Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Její slova doplňují i další opoziční zastupitelé, kteří se pozastavují nad tím, že pokud by měla nemocnice nějaké peníze vyplácet, tak by je měla použít pro zdravotnický personál. „To jsou lidé, kteří si to zaslouží a kteří v té nemocnici dělají mnoho let a ne jen pár měsíců, jako tito manažeři. Na ozdravný pobyt zdravotníků klidně peníze vyplácejte,“ říkala další opoziční zastupitelka a rovněž poslankyně Parlamentu ČR Karla Maříková (SPD), která navíc poukazovala na dlouhodobý nedostatek zdravotnického personálu v kraji.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

22:33 Pospíšil (TOP 09): Klíčové zákony už neprocházejí odbornou debatou

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 24. června 2026 k návrh poslanců vládní koalice na vydání z…