Primátorka Springerová: Priority vedení města - dokončení územního plánu, adaptace na klimatickou změnu či doprava ve městě

19.01.2023 10:01

Nová koalice, která vede město Hradci Králové v tomto volebním období, si za hlavní priority pro nadcházející čtyři roky stanovila dokončení územního plánu, adaptační opatření na změnu klimatu a řešení dopravy ve městě.

Primátorka Springerová: Priority vedení města - dokončení územního plánu, adaptace na klimatickou změnu či doprava ve městě
Foto: hradeckralove.org
Popisek: Pohled na historické náměstí v Hradci Králové

Plánuje dokončit stavbu multifunkční fotbalové arény a rekonstrukci ZUŠ Střezina, významně posunout chce přípravu revitalizace Velkého náměstí či Benešovy třídy. Vize a cíle ve všech kompetencích městské samosprávy jsou stanoveny v programovém prohlášení koaličních stran zastoupených ve vedení radnice, které včera schválila rada města. 

Anketa

Přestřelil Babiš billboard „Nezatáhnu Česko do války“?

hlasovalo: 28455 lidí

„Shoda na základních parametrech spolupráce mezi koaličními partnery byla hned na začátku povolebních vyjednávání. Pochopitelně v průběhu finalizace koaliční smlouvy či programového prohlášení se v určitých detailech názory a požadavky jednotlivých zástupců koalice lišily, ale vždy jsme poměrně rychle nalezli cestu ke kompromisu. Výsledkem je ambiciózní, ale současně reálný plán, jak chceme přispět ke zvýšení kvality života občanů našeho města, které bude přátelské všem generacím,“ říká primátorka Hradce Králové Pavlína Springerová.

Jedním z hlavních cílů nového vedení hradecké radnice bude vedle dokončení územního plánu města oblast adaptace na klimatickou změnu. „Chceme k veškerým záměrům a investicím přistupovat tak, aby v sobě zahrnovaly potřebná opatření snižující negativní vlivy změny klimatu. Město má zpracovanou adaptační strategii, kterou budeme chtít implementovat v maximální míře,“ vysvětluje primátorka. Neméně důležitá priorita se týká oblasti dopravy. Především podpora její pěší, cyklistické a hromadné formy, důraz bude kladen na budování klíčových cyklostezek. Významnou dopravní investicí představuje křižovatka Mileta. Město také plánuje vytvořit systém rezidentního parkování mimo zónu ISP, společně s fakultní nemocnicí a krajem chce vyřešit problém s parkováním u nemocnice.

Mezi dalšími konkrétními cíli nové koalice je například rekonstrukce bytového domu pro seniory Harmonie I., příprava výstavby denního stacionáře pro zdravotně postižené, nalezení strategického partnera hradeckého fotbalového klubu, oprava budovy Adalbertina, pokračování procesu převzetí sportovní haly TJ Slavia či modernizace a investice do školské infrastruktury. „Velkou výzvou pro nás bude energetická krize a inflace obecně. Budeme tedy pochopitelně hledat řešení, jak uspořit v provozních nákladech města a jeho organizací, ať výstavbou a využíváním obnovitelných zdrojů energie, tlakem na energetickou efektivitu a soběstačnost nebo na straně investic hledáním vhodných dotačních titulů,“ doplňuje primátorka Pavlína Springerová.

V loňských volbách, ve kterých zvítězilo hnutí ANO 2011 před koalicí Hradeckého demokratického klubu a TOP 09, Občanskou demokratickou stranou, byli do hradeckého zastupitelstva dále zvoleni zástupci Pirátské strany, uskupení Rozvíjíme Hradec, Strana svobody a přímé demokracie a sdružení Změna pro Hradec a Zelení. Koalici, která město povede v období 2022–2026, tvoří HDK/TOP 09, ODS, Piráti, Rozvíjíme Hradec a koalice stran Změna pro Hradec společně se stranou Zelených.

Kompletní znění programového prohlášení Rady města Hradce Králové na období 2022 až 2026 je na internetových stránkách města (ZDE).

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Mikuláš Peksa byl položen dotaz

Co byste vzkázal těmtisícům nezaměstnaným, kteří kvůli vám přijdou o práci?

Cituju z webu Aktuálně: ,,V případě zavedení emisní normy Euro 7 bude Škoda muset zavřít jednu výrobní halu, o práci přímo u automobilky přijdou tři tisíce lidí. Včetně dodavatelů půjde zhruba o deset tisíc." Vy normu hájíte. Fakt vám nedochází, jaké negativní důsledky s sebou přináší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

9:09 Vích (SPD): Fialova vláda pokulhává jak v důchodech, tak v rodinné politice

Jedna politická bitva se přehnala, druhá nás nejspíš čeká. Jde opět o důchody, kterým se všechny vlá…