Procházka (ANO): Počet nehod, při kterých zemřou chodci, narostl

23.02.2021 11:30

V tomto týdnu v pondělí 22. února proběhla v Plzni u nedávno nově vybudované křižovatky ulic Kaplířova-Klatovská-U Borského parku preventivní akce, na níž se společně domluvila koordinátorka BESIPU pro Plzeňský kraj Václava Ircingová s Úřadem městského obvodu Plzeň 3 a Městskou policií Plzeň.

Procházka (ANO): Počet nehod, při kterých zemřou chodci, narostl
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

„Přesto, že statistiky loňského roku ukazují vlivem pandemie koronaviru sníženou intenzitu dopravy, bohužel počet nehod, při kterých zemřou chodci, narostl. Nejčastější příčinou takových nehod je nepozornost chodců a řidičů. Cílem preventivní akce bylo chodce upozornit, že je potřeba přecházení přes vozovku věnovat zvýšenou pozornost a být při tom vidět,“ říká starosta třetího plzeňského obvodu David Procházka.

Anketa

Kdo je lepší politik?

69%
hlasovalo: 9511 lidí

„Všichni dobře víme, že zelený panáček dovoluje přejít vozovku a červený říká stůj! Nicméně ne všichni chodci na světelné značení dbají, což jsme se přesvědčili spolu se strážníky. Někteří chodci měli na červenou nakročeno, ale rozmysleli si to, když viděli uniformu. Chodci by si měli uvědomit, že vstupem do vozovky na červenou ohrožují nejen svůj život, ale i životy ostatních,“ dodává první místostarosta městského obvodu Petr Baloun.

V rámci prevence byla chodcům, kteří patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu, připomenuta pravidla bezpečného chování na silnici a vysvětleno jim přitom bylo, že ne vždy platí, že mají na přechodu přednost. Hovořilo se také o důležitosti nošení reflexních prvků za snížené viditelnosti. Zástupci MO Plzeň 3 rozdali společně s koordinátorkou BESIPU a strážníky městské policie služebny Městské policie Plzeň – Bory ukázněným chodcům reflexní pásky a jiné předměty s bezpečnostní tématikou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Diskuse obsahuje 5 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Hlubuček (STAN): Praha se řadí mezi nejzelenější města světa

21:46 Hlubuček (STAN): Praha se řadí mezi nejzelenější města světa

Podíl parků, lesů a další zeleně je v Praze třináctý největší mezi městy na světě. Vyplývá to z inde…