Procházka (ANO): Pro občany části Bor je k dispozici nová pobočka České pošty

12. 10. 2019 11:17

Návštěvníkům OC Luna na Borech jistě neunikla skutečnost, že zde od 1. října funguje nová provozovna České pošty. K 1. říjnu 2019 zde zahájila činnost pošta Partner Plzeň 16, kterou provozuje smluvní partner.

Procházka (ANO): Pro občany části Bor je k dispozici nová pobočka České pošty
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Pošta Partner zajišťuje základní poštovní a peněžní služby a běžné služby Poštovní spořitelny a to: Příjem a výdej listovních a balíkových zásilek, Příjem a výplata poštovních poukázek, Příjem hotovostních plateb SIPO a Bankovní služby Poštovní spořitelny (operace platební kartou, příkazy k bezhotovostní úhradě apod.)

Na této provozovně budou ukládány zásilky pro část Bor. Konkrétně pro ulice Skupova, Mandlova,  Luďka Pika, Šimerova, Dvořákova 45 – 51, Heyrovského 14 – 64, 23 – 33, Baarova 31 (jídelna 11. základní školy) a U Borského parku (neplatí pro adresu: U Borského parku čp. 3 - Hotelová škola).

„Občané z této části Bor dlouho volali po poštovní pobočce, kterou by měli blíže a nemuseli chodit až na Klatovskou třídu, kde museli mnohdy i dlouho čekat. Mnohdy jsme od nich zaznamenali stížnosti, které jsme pak s Českou poštou řešili“, informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Adresáti, kterých se změna týká, byli se změnou ukládací pošty seznámeni prostřednictvím informačních letáků, které byly doručeny do jejich poštovních schránek. O změnu dispozice – ODNOS (kromě důchodu) na poštu Partner Plzeň 16 nebude možné požádat.

„Pošta Partner je plnohodnotnou alternativou ke klasické pobočce. V rozsahu nabízených základních poštovních služeb naši klienti nepoznají rozdíl. Je přirozené, že při každé změně panují obavy. Ze zkušeností, které s poštami Partner máme, můžeme říct, že se lidé nemají čeho bát,“ říká tiskový mluvčí České pošty Matyáš Vitík.

Česká pošta věří, že otevření nové provozovny poskytující poštovní služby přijmou klienti jako pozitivní krok a že povede ke zvýšení komfortu obsluhy. Provozovna je umístěna v 2. nadzemním podlaží, ale díky výtahu je dobře dostupná všem zákazníkům. Otevírací doba  provozovny je nastavena takto: PO – PÁ  8:00 – 11:00 hodin a od 15:00 – 18:00 hodin.

„Určitě se tak uleví poště na Klatovské třídě neboť ta má velkou spádovost a je velmi přetížená. Proto si myslím, že otevření nového pracoviště v OC Luna ocení nejenom zákazníci, ale i pracovníci pošty Plzeň 20“, podotknul Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3.

"Je skvělé, že se podařilo otevřít novou pobočku Pošta Partner, kde si lidé můžou vyřídit všechny svoje nejčastější požadavky. Věřím, že to přinese zlepšení služeb obyvatelstvu“, dodal Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

21:23 Primátor Žbánek: Chci znovu jednat o vybudování úrovňového přechodu

Železniční trať, která spojuje zastávky Olomouc město a Olomouc Hejčín, naopak odděluje dvě ulice, V…