Procházka (ANO): Stromek na hladině Borské přehrady už září

03.12.2022 6:34

Zhruba sedm stovek lidí se přišlo ve čtvrtek 1. prosince podívat na rozsvícení vánočního stromu na hladině Borské přehrady.

Procházka (ANO): Stromek na hladině Borské přehrady už září
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO

Z toho téměř čtyři sta účastníků vyrazilo do Škodalandu s jedním ze čtyř lampionových průvodů. Ty vycházely z Bor, Výsluní, Valchy a Litic. Společně s nimi se na cestu se světýlky za Ježíškem vypravil i starosta MO Plzeň 3 David Procházka a místostarostové Pavel Šrámek, Ondřej Ženíšek a Ladislav Nový. 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

58%
42%
hlasovalo: 17014 lidí

„Šli jsme i s prvním místostarostou Pavlem Šrámkem s průvodem z Bor a mám velkou radost z toho, kolik nás bylo. I přes to, že celou dobu vytrvale poprchávalo nás vyrazilo asi 120,“ říká David Procházka, který se hned po příchodu do Škodalandu chopil úlohy rozdávání dárečků pro malé šikovné účastníky průvodu. Na ruku každému upnul svítící náramek a přidal diplom. Děti, které cestu absolvovaly obdržely také drobnou sladkost.

Další průvod, který došel hned vzápětí, vyrážel z Výsluní společně s místostarostou Ladislavem Novým. „Cesta s lampiony byla skvělá, vzal jsem i své děti a moc jsme si to užili,“ potvrdil místostarosta.

Třetí do cíle dorazil průvod z Valchy v čele s místostarostou Ondřejem Ženíškem. „Naše skupina utrpěla cestou veliké ztráty, vyšlo nás asi 35 a došlo jen 15. Zbytek si část cesty usnadnil pomocí auta. Sice nás nebylo mnoho, zato jsme byli určitě nejstatečnější a nejodolnější,“ řekl po zdolání téměř čtyřkilometrové trasy Ondřej Ženíšek.

Jako poslední došla na místo rozsvícení skupina z Litic, i ta čítala více než stovku účastníků. Vedl ji starosta Litic Michal Hausner. Další přibližně tři stovky lidí pak dorazily MHD, vozem nebo pěšky po vlastní ose.

Ve Škodalandu byla připravena spousta stánků s občerstvením, drobnými dárky, vláček pro děti a čtyři stanoviště se soutěžemi na téma vánočních tradic. Nádhernou adventní atmosféru vytvořili trubači skupiny BAND s vánočními koledami. Přesně v půl sedmé se pak čtyřmetrový stromek na hladině Borské přehrady rozsvítil. Vidět ho zde můžete až do 6. února, tedy do Tří králů. „Akce se velmi vydařila, pevně věřím tomu, že jsme právě založili další krásnou tradici,“ uvedl starosta David Procházka závěrem.

Třetí městský obvod si ale připravil i další zajímavé akce. „Již v pondělí 5. prosince se koná Velká mikulášská show s MO Plzeň 3 a Maxim Turbulenc na náměstí Republiky. Pokusíme se o rekord v počtu Mikulášů andělů a čertů na jednom místě. Budeme moc rádi, když se zapojíte a v kostýmu na náměstí mezi 16. a 21, hodinou přijdete,“ zve I. místostarosta MO Plzeň 3 Pavel Šrámek.

Stromečky se už brzy rozzáří také na Borech a Skvrňanech. Na Borech ve vnitrobloku ulice Šimerova 8. prosince, a na Skvrňanech ve vnitrobloku ulice K. Steinera 11. prosince. Na obou místech začne kulturní program v 17 hodin, stromky se rozsvítí o hodinu později.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Vy budete Babiše volit za prezidenta?

Nebyl byste totiž jediný za ANO, kdo by ho nevolil. Nemyslíte, že to o něčem také vypovídá? Jasně, žijeme demokracii, kde jsou odlišné názory běžné. Na druhou stranu, není divné, když lídr strany nemá podporu ani u vlastních lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hájek (STAN+SNK ED): Na Vysočině se budují další stavby pro zadržování vody v lesích

22:24 Hájek (STAN+SNK ED): Na Vysočině se budují další stavby pro zadržování vody v lesích

Bez vody by nebylo života. A že je dostatek vody důležitý pro les i pro celou přírodu, o tom také ne…