Procházka (ANO): Vánoční polévka přece jenom byla. Dostali ji ti nejpotřebnější

24.12.2020 14:58

Hygienická opatření neumožnila uskutečnit mnoho předvánočních akcí. Nejinak tomu bylo i u akcí plzeňského centrálního obvodu, konkrétně u tradiční charitativní akce, kdy vedení obvodu rozlévá na náměstí Republiky gulášovou polévku nejen potřebným, ale každému, kdo se zastaví.

Procházka (ANO): Vánoční polévka přece jenom byla. Dostali ji ti nejpotřebnější
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Anketa

Která z mrtvých osobností Vám nejvíce schází?

hlasovalo: 37362 lidí
Bohužel, momentální situace pokazila občanům jejich oblíbenou akci a skvělou předvánoční atmosféru, která každoročně u této charitativní akce byla, si letos neužijí. Vedení obvodu ale nechtělo rezignovat na tradiční charitativní činnost a polévku zajistila aspoň těm, kteří to potřebují nejvíce. 

„Nechali jsme uvařit alespoň 10 litrů polévky, která pak byla dopravena těm nejpotřebnějším – lidem bez domova navštěvující Centrum naslouchání Betlehem u bývalého kulturního domu Peklo, které provozuje neziskové sdružení občanů „K SRDCI“. Navíc, každý, kdo polévku dostal, obdržel ještě bagetu k zakousnutí. Jsem moc rád, že jsme aspoň takto mohli zpříjemnit předvánoční čas těm, kteří to nejvíc potřebují,“ informuje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

„Je nám líto, že jsme letos přišli o jednu z nejhezčích akcí, při které máme možnost se setkat s našimi spoluobčany a v příjemné předvánoční atmosféře je pohostit a také prohodit pár slov o životě. Tak jsme alespoň vypomohli neziskové organizaci, která se stará o lidi bez domova v tíživé životní situaci,“ dodává Petr Baloun, I. místostarosta MO Plzeň 3. 

Centrum naslouchání Betlehem,vzniklo před více než dvěma roky z nevyužívaných veřejných záchodků u kulturního domu Peklo, a to i díky pomoci plzeňského centrálního obvodu. O toto centrum se stará zhruba deset dobrovolníků a lidé, kteří zde hledají pomoc, zde mohou využít jak sociální zařízení včetně pračky, tak i lékaře. Navíc zde mohou také dostat kontakt na právníka, sociálního pracovníka nebo dostat potravinovou pomoc. 

„Moc rádi jsme neziskovému sdružení občanů „K SRDCI“ pomohli, neboť si to za svoji podporu a doprovázení lidí v osobních těžkostech zaslouží. Zde člověk přímo vidí, v jakých existenciálních těžkostech se lidé nachází a že potřebují posílit svoji lidskou důstojnost. A kdy jindy to udělat než v čase předvánočním,“ doplnil Ondřej Ženíšek, místostarosta MO Plzeň 3.

"I my máme vždycky radost, když vidíme radost na tvářích těch, kteří neprožívají zrovna snadnou etapu svého života. Berou nás za přátele, cítí se přijati, někdy se nám podaří některým pomoci opravdu zásadním způsobem. To je ta hluboká vánoční radost, kterou může člověk tady na zemi najít a kterou přejeme každému. Děkujeme všem, kdo nás podporují a fandí nám," řekl Martin Sedloň, katolický duchovní, který patří do týmu „K SRDCI“ z.s. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vondra (ODS): Fotbal, Slavia a rasismus naruby

15:39 Vondra (ODS): Fotbal, Slavia a rasismus naruby

Komentář na facebookovém profilu k potrestání Ondřeje Kúdely