Profant (Piráti): S ICTU spolupracujeme na zákonu o digitální službě, na podzim půjde do Sněmovny

07.08.2018 13:09 | Zprávy

Komentář poslance Ondřeje Profanta k záměru ICT Unie předložit komplexní zákon o eGovernmentu

Profant (Piráti): S ICTU spolupracujeme na zákonu o digitální službě, na podzim půjde do Sněmovny
Foto: Archiv Ondřeje Profanta
Popisek: Ondřej Profant

Záměr ICT Unie předložit komplexní zákon o eGovernmentu považuji za přínosný. Aktuálně je to jediná efektivní cesta z legislativního spletence, příliš složitého k aplikaci i pochopení. Proto jako Piráti spolupracujeme na přípravě zákona a po vypořádání veškerých dílčích připomínek jej spolupředložíme na podzim v Poslanecké sněmovně.

Protože zákon sám o sobě spásu nepřinese, bude klíčová role úřadů, které se ho musí naučit patřičně využívat. Nestačí jen převést papír do digitální podoby, také veškeré další procesy musejí probíhat v digitální podobě. Nechceme, aby nadále existovaly absurdní situace, kdy úředníci požadují podpis zprávy zaslané datovou schránkou.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Zuzana Majerová byl položen dotaz

Co myslíte tou revizí pobytu Ukrajinců v ČR?

A taky jak se stavíte k pomoci Ukrajině? Nepomohlo by, což chtěl i sám Zelenský, aby Ukrajinci šli za svou zem bojovat a neschovávali se třeba zde? A jaký bude váš přístup k sociálním dávkám pro Ukrajince?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Chudí duchem nevědí, co činí

18:05 Štěpánek (Trikolora): Chudí duchem nevědí, co činí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na vyvěšování ukrajinských vlajek z oken Poslanecké sně…