Prohlášení náměstků hejtmana Olomouckého kraje

14. 2. 2017 16:53

Proč přišla výzva k rezignaci hejtmana Košty tak rychle po jeho zvolení? Z našeho pohledu je jedním z hlavních důvodů naprostá neochota pana Košty cokoliv změnit na organizační struktuře krajského úřadu. Právě tato změna přitom měla být zásadní součástí programového prohlášení krajské koalice, protože ji ve svých volebních programech měly koaliční a také některé opoziční strany.

Prohlášení náměstků hejtmana Olomouckého kraje
Foto: Olomoucký kraj
Popisek: Olomoucký kraj, logo.
reklama

Současná organizační struktura se totiž výrazně proměnila v režii bývalého hejtmana Jiřího Rozbořila, který si – zjednodušeně řečeno – přebral do hejtmanských pravomocí všechny významné agendy, jež byly dříve v kompetenci náměstků, čímž kumuloval moc pouze na sebe. Tato změna byla předmětem kritiky médií a odborné veřejnosti, členové jednoho z politických subjektů proti ní protestovali před budovou krajského úřadu, dokonce se mluvilo o stávce na úřadě.

Pan Košta jakékoliv diskuze na téma reorganizace úřadu odmítal. V podstatě od okamžiku zvolení hejtmanem s námi přestal komunikovat, spolupracovat a respektovat naše návrhy a podněty. Jeden důkaz za všechny: V prvních dvou měsících po volbách nebyla hejtmanem svolána jediná porada vedení.

Dalším zásadním problémem je předání agendy náměstkům. Přestože exhejtman Rozbořil dostal z rozhodnutí Oto Košty kromě standardního odstupného (tři hejtmanské platy) dalších 135 tisíc korun právě za údajné předávání agendy, tak nám agendu do dnešního dne nepředal nikdo. Speciálně se jedná o oblasti dopravy, financí a investic, které jsou pro kraj zásadní. Tyto oblasti měl na starosti právě bývalý hejtman Rozbořil. Pokud tedy nepředal tak zásadní věci, je otázkou, co vlastně předával?

Mgr. Jiří Zemánek (ČSSD), 1. náměstek hejtmana
Ing. Jan Zahradníček (ANO), 2. náměstek hejtmana
Mgr. Dalibor Horák (ODS), 3. náměstek hejtmana

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Tulpa (SLK): Šance pro děti bez domova na náhradní rodinu se opět zvýšila

5:35 Tulpa (SLK): Šance pro děti bez domova na náhradní rodinu se opět zvýšila

Kampaň MÍT DOMOV A RODINU: Samozřejmost nebo vzácnost? již šestým rokem úspěšně funguje v Libereckém…