Prokop (ANO): Konec bezvládí v Praze 11. Hnutí ANO požaduje rychlé řešení krize

15.06.2024 10:28 | Komentář

Městská část Praha 11 čelí bez starosty a s neúplnou radou již od prosince minulého roku bezvládí, které brzdí řešení běžné agendy i kritických problémů.

Prokop (ANO): Konec bezvládí v Praze 11. Hnutí ANO požaduje rychlé řešení krize
Foto: Archiv O. Prokopa
Popisek: Ondřej Prokop

Občané žijí v nejistotě a kvůli paralýze radnice přišli už o několik oblíbených služeb i naději na rozvoj městské části. Hnutí ANO na dnešním zasedání zastupitelstva umožnilo rychlé řešení této krize a podniklo kroky k obnovení funkční radnice.

Hnutí ANO se po dlouhých jednáních rozhodlo podpořit řešení v podobě menšinové rady, která se zavázala plnit některé programové body hnutí. Mezi nimi jsou mimo jiné i zásadní podmínky spočívající v tom, že nová rada zajistí znovuspuštění hojně využívané služby Senior Taxi, výstavbu lávky přes Opatovskou mezi poliklinikou a nákupním centrem, a bude řešit akutní nedostatek parkovacích míst, zejména v okolí rekonstruované Sandry a Hotelu Opatov, kam se má brzy nastěhovat několik set rodin.

„Za poslední měsíce jsme jednali se všemi politickými subjekty v zastupitelstvu, bohužel bezvýsledně. Některé subjekty odmítají spolupráci s hnutím ANO jako celkem, jiné si kladou nesmyslné podmínky, které by znemožňovaly efektivní řízení naší městské části s osmdesáti tisíci obyvateli. Praha 11 potřebuje stabilní vedení, proto jsme podpořili řešení formou menšinové rady, která bude plnit naše prioritní programové body,“ uvedl Ondřej Prokop, předseda hnutí ANO v Praze a zastupitelského klubu ANO v Praze 11.

„Nejde nám o moc a politické funkce, ale o fungování městské části a spokojenost obyvatel. Touto změnou dojde také k narovnání poměru v poradních orgánech městské části a dozorčích radách městských společností, kde bude mít důstojné zastoupení i opozice,“ doplnil Radek Šimon, předseda hnutí ANO v Praze 11.

Hnutí ANO zůstane v opozičních lavicích a chce důsledně kontrolovat každý krok nového starosty a jeho rady. Zároveň bude nadále pracovat pro občany Prahy 11, setkávat se s nimi a řešit jejich každodenní starosti a podněty na zlepšení života obyvatel městské části. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

mandát

Je pravda, že nově zvolení europoslanci se ujmou mandátu až příští týden? Proč až tak pozdě? A co mě zajímá víc je, zda teda do té doby rozhodují ještě poslanci, co třeba ani neobhájili mandát? Jestli to tak funguje, tak podle mě u některých může dojít třeba i ke korupci nebo k urychleným hlasováním...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Okamura (SPD): Kvůli Fialově vládě se nadále extrémně propadá porodnost

22:12 Okamura (SPD): Kvůli Fialově vládě se nadále extrémně propadá porodnost

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k porodnosti.