Prokop (ANO): Na Praze 11 chceme stavět družstevní byty do tří let

29.07.2020 10:01

S potěšením sdílím hezký článek, který vyšel v Právu o družstevním bydlení a bytové situaci u nás na Praze 11, v současné době máme zatím vytipované pro družstevní bydlení tři lokality.

Prokop (ANO): Na Praze 11 chceme stavět družstevní byty do tří let
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011
reklama

Přepis článku:

„Radnice Prahy 11 zvažuje vlastní cestu k družstevnímu bydlení. Vytipovala pro družstevní bydlení tři lokality, sdělil Právu místostarosta OndřejProkop (ANO).

„Bude se jednat o pilotní projekty menšího rozsahu o velikosti několika desítek bytů, kde si vyzkoušíme kompletní mechaniku. Prioritou je pro nás rychlá realizace v kratším časovém horizontu. Rádi bychom do dvou tří let stavěli,“ uvedl Prokop.

Vlastní projekt družstevního bydlení dlouho ladilo hlavní město, nedokázalo se však shodnout, za jakou cenu by družstevníci v budoucnu měli odkupovat městský pozemek. Praha na něm družstvu měla umožnit budovat bytový dům pomocí tzv. práva stavby. Koupě pozemku členy družstva by přišla na řadu později. Vedení města nenašlo kompromis v otázce, zda družstevníky při budoucím prodeji zvýhodňovat. Hlavní město už příliš mnoho vhodných pozemků nemá, v minulosti je prodalo, a zbavovat se jich pod cenou by nebylo podle kritiků moudré.

Prokop vidí jako možné řešení „uvolnění pozemků k výstavbě soukromým investorům s pasivní účastí města“. „Město či městská část totiž stavbu bytů neplatí z vlastního rozpočtu a současně může určit, kdo se do bytů nastěhovat může a kdo ne. Pokud by se Praha rozhodla takovou výstavbu realizovat jako dostupné bydlení, může tak udělat např. odložením platby za prodej pozemku,” dodal Prokop.“

Článek byl převzat z Profilu Ing. Ondřej Prokop

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rakušan (STAN): Prezidenti okolních států se vyjadřují a Hrad mlčí. To opravdu není normální

16:47 Rakušan (STAN): Prezidenti okolních států se vyjadřují a Hrad mlčí. To opravdu není normální

Sněmovna musí odmítnout útok ruských tajných služeb na území ČR. Vyzýváme vládu ke snížení počtu rus…