Prokop (ANO): Pražané nesmí být trýzněni hlukem z koncertů

25.03.2023 14:28 | Tisková zpráva

Na čtvrtečním jednání pražského zastupitelstva jsme za hnutí ANO navrhli mimo jiného vytvoření a svolání pracovní skupiny, která se intenzivně začne zabývat řešením hluku z letních open-air akcí na území hlavního města.

Prokop (ANO): Pražané nesmí být trýzněni hlukem z koncertů
Foto: Šimon Rogl
Popisek: Setkání předsedy pražského ANO Ondřeje Prokopa s občany

Tuto problematiku už řešíme v Praze skoro 2 roky. Minulá radní pro kulturu Třeštíková si bohužel nedokázala s nadměrným hlukem převážně z Ledáren Braník jakkoliv poradit. Byli jsme to my, kdo vyslyšel výzvy mnohých občanů a opakovaně tento problém přinášel na jednání zastupitelstva, a kdo ve spolupráci s radní Hanou Kordovou Marvanovou inicioval vznik pracovní skupiny i návrh vyhlášky o regulaci hluku v hlavním městě. Bohužel jsme ale další oporu v bývalé koalici nenašli a Pražané byli dále vystaveni negativním vlivům hudební produkce pod širým nebem.

Ani v tomto volebním období ale nenecháme nic spát. Jako předseda kontrolního výboru jsem na konci února vyzval náměstka pro kulturu Jiřího Pospíšila, aby v přípravě pracovní skupiny pokračoval a svolal její jednání. Na mou výzvu však až do zastupitelstva nijak nereagoval. I proto jsme s kolegy z ANO rozhodli problém znovu otevřít na zastupitelstvu a předložili jsme materiál, který schvaluje vytvoření pracovní skupiny. V ní by měli být zastupitelé napříč politickým spektrem, zástupci kulturní obce, Ledáren Braník, dotčených občanských spolků, hygieny nebo městské policie.

Protože si myslíme, že problém již nesnese odkladu, materiál dále ukládá náměstkovi pro kulturu Pospíšilovi svolat první jednání nově vzniklé pracovní skupiny nejpozději do 27. dubna.

Občané Prahy 4, ale i dalších městských částí, například protilehlého Barrandova, si na nepřiměřený hluk stěžují od léta 2021, kdy se po covidové pauze znovu začaly rozjíždět kulturní akce a kdy si ve dříve dlouho opuštěných Ledárnách zřídil letní scénu kultovní pražský hudební klub Lucerna Music Bar. Obyvatelé čtvrté městské části volali o pomoc u vedení městské části i magistrátu, sepsali dokonce petici, kterou podepsaly stovky Pražanů. 

reklama

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Válka s Ruskem

Pořád slyšíme, jak se máme připravit na válku s Ruskem. Z čeho teze, že nás Rusko napadne pramení? Myslíte, že jsme po Ukrajině druzí na řadě? A nechrání nás naše členství v NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

8:17 Vích (SPD): Volby do Evropského parlamentu budou referendem o EU

Co je vlastně cílem politiky Green Deal, Agenda 2030 a Migračního paktu? Destrukce a sebevražda Evro…