Prokop (ANO): Starosta Štyler blokuje okruh kolem Prahy proti rozhodnutí zastupitelstva

28. 6. 2016 4:30

Je až neuvěřitelné, že by si někdo z Jižního Města přál zachování nadměrné kamionové dopravy skrz naši městskou část. Starosta Štyler je jedním takovým. Dle mého názoru je jeho jedinou osobní a sobeckou motivací získat si vliv, moc a podporu v uskupe

Prokop (ANO): Starosta Štyler blokuje okruh kolem Prahy proti rozhodnutí zastupitelstva
Foto: ANO 2011
Popisek: Ondřej Prokop, radní Prahy 11 za hnutí ANO 2011
reklama
Posledních několik týdnů probíhala petiční akce na Praze 11, ke které se připojilo několik tisíc lidí, kteří žádají o okamžité zahájení dostavby pražského okruhu.

I na základě toho zastupitelstvo městské části Prahy 11 dne 19.5.2016 schválilo materiál pro podporu okamžité dostavby pražského okruhu: "0006/17/Z/2016 Podpora dostavby Pražského okruhu - stavba 511". Ve kterém je uvedeno usnesení:

Zastupitelstvo městské části Praha 11

I. konstatuje neúnosné/nadlimitní zatěžování životního prostředí emisemi zplodin a hluku, především z tranzitní nákladní automobilové dopravy nesmyslně vracené po D1 od zaústění Pražského okruhu směrem do centra (i opačně) přes území Prahy 11 a dalších městských částí

II. podporuje urychlenou prioritní dostavbu Pražského okruhu v jihovýchodním segmentu Prahy, tj. stavbu 511

III. ukládá starostovi Ing. Jiřímu Štylerovi informovat o tomto stanovisku ZMČ Praha 11, prostřednictvím náměstka primátorky, radu HMP Termín: 31.5.2016

Starosta Štyler proti rozhodnutí zastupitelstva však sepsal dopis (my dobře víme, že dopis nepsal on, nýbrž jeho kolegové z Běchovic z organizace SNOP) a pod hlavičkou městské části Prahy 11 ho zaslal všem těm, kterým měl zaslat informaci o podpoře Pražského okruhu. Navíc tento dopis zaslal i poslancům do Evropského parlamentu a do Evropské komise.

Starosta tento dopis proti okruhu poslal jen krátce po tom co oficiální cestou jeho kancelář zaslala výstup ze zastupitelstva, kde naopak žádá o okamžitou dostavbu okruhu.

Na základě tohoto rozporu, který se dá chápat až jako schizofrenické chování našeho starosty, všem zastupitelům Prahy 11 přišel v pátek 24.6. dopis od náměstka primátorky Petra Dolínka, který je z chování Štylera skutečně zmatený:

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třeštíková: Centrum bez vizuálního smogu. Hlavní město představilo Manuál pro kultivovanou Prahu

7:37 Třeštíková: Centrum bez vizuálního smogu. Hlavní město představilo Manuál pro kultivovanou Prahu

Plastové trdelníky na barokních fasádách, výlohy polepené fotkami potravin, historické okenice ověše…