Putnová (TOP 09): Se studenty v Moravském Krumlově budeme mluvit nejen o smyslu a budoucnosti EU

11.05.2016 14:16

Ve středu 12. května v 10 hodin budou na gymnáziu v M. Krumlově debatovat se studenty Magda Vašáryová, poslankyně Anna Putnová a starosta Krumlova Tomáš Třetina. Se studenty 2. a 3. ročníku budou hovořit o smyslu a budoucnosti Evropské unie a také o výročí vzniku Československé republiky v roce 1918.

Putnová (TOP 09): Se studenty v Moravském Krumlově budeme mluvit nejen o smyslu a budoucnosti EU
Foto: top09.cz
Popisek: Poslankyně TOP 09 Anna Putnová
reklama

„Chci se studenty otevřít debatu o vybudování památníku padlých ve dvou světových válkách, ale také památníku, který bude připomínat boj za demokracii a bude vztyčeným prstem připomínající zločiny komunistů a fašistů. V Krumlově dosud nemáme žádné podobné pietní místo. Zajímá mě názor mladých lidí na nedávné dějiny, které jsou však stále živé a zasahují do našich rodin,“ popsal Třetina a doplnil, že památník je pouze v místní části Polánka a Rakšice.

Magda Vášáryová je slovenská herečka, diplomatka, státní úřednice a politička, sestra herečky Emílie Vášáryové a manželka herce Milana Lasici. Po sametové revoluci v roce 1989 se stala velvyslankyní ČSFR v Rakousku, v květnu 1999 neúspěšně kandidovala na úřad prezidenta Slovenské republiky. V letech 2000–2005 působila ve funkci velvyslankyně Slovenské republiky v Polsku, poté pracovala ve funkci státní tajemnice slovenského ministerstva zahraničních věcí. Od 17. června 2006 je poslankyní Národní rady za Slovenskou demokratickou a křesťanskou unii – Demokratickou stranu, v roce 2010 svůj poslanecký mandát obhájila.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Hampl: Asi holt přírodě neporučíme úplně ve všem

22:06 Senátor Hampl: Asi holt přírodě neporučíme úplně ve všem

Projev na 19. schůzi Senátu 9. dubna 2019 k návrhu zákona o některých úpravách v oblasti dávek státn…