Rakušan (STAN): Dotace do regionálních sportů často padnou na výdobytky sportovních papalášů

07.03.2019 19:53

Interpelace na 27. schůzi Poslanecké sněmovny 7. března 2019 na ministra Plagu.

Rakušan (STAN): Dotace do regionálních sportů často padnou na výdobytky sportovních papalášů
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Hezké odpoledne. Děkuji za slovo. Vážený pane předsedající, vážené členky, členové vlády, pane ministře, obracím se na vás s dotazem, který mě i jako regionálního starostu velmi zajímá, a v loňských, předchozích letech i dost trápil, a to, jak to vypadá s dotacemi pro sport v letošním roce. My víme, že především malé tělovýchovné jednoty a ty lokální kluby mimo vrcholový sport se prostě a jednoduše bez státní finanční pomoci neobejdou. Vím o zklamání, objektivně přiznávám mimo vaši ministerskou periodu, těchto klubů, když se z nejrůznějších důvodů dotačních kauz zastavil přísun těch peněz do regionů, jaké komplikace to všem těmto klubům působilo a vlastně dodnes působí.

Ptám se tedy, zda jsou už definitivně překonány veškeré problémy, které ve svých nálezech kritizoval několikrát i Nejvyšší kontrolní úřad, to znamená netransparentní rozdělování dotačních prostředků do regionálního sportu, kdy mnohokrát místo na sportovní činnost byly ty peníze čerpány na drahé automobily a řekněme trošku neslušně veškeré výdobytky sportovních papalášů v tom pravém slova smyslu. Kluby se také potýkaly s pozdními platbami a mnohokrát nestíhaly vyúčtovat své různé dotační programy v patřičné době, což pro některé bylo problematické, v mnoha ohledech i fatální.

Já vlastně, pane ministře, od vás nechci teď slyšet nic jiného než osobní ujištění, že podobné problémy letos nenastanou, že sportovní kluby dostanou finanční prostředky včas tak, aby je stačily vyúčtovat, a že už si Ministerstvo školství, sportu a tělovýchovy jednoduše ohlídá, že peníze skutečně dojdou k těm, kteří je potřebují, ke sportovním klubům, které se zabývají mládežnickým sportem, a nikoliv k těm sportovním bafuňářům, kteří dlouhodobě kazí pověst sportu v ČR. Děkuji.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kroměříž: Změny v cyklodopravě se připravují v ulicích Na Lindovce a Lutopecká

15:55 Kroměříž: Změny v cyklodopravě se připravují v ulicích Na Lindovce a Lutopecká

Kroměřížská radnice i v letošním roce v ulicích města doplní dopravní značení, které má zvýšit komfo…