Rakušan (STAN): Hnutí Pro Prahu zvolilo název kandidátní listiny záměrně, aby se přiživilo na naší značce

26.08.2018 7:32

Hnutí STAN podalo žalobu na neplatnost kandidátní listiny Starostové pro Prahu

Rakušan (STAN): Hnutí Pro Prahu zvolilo název kandidátní listiny záměrně, aby se přiživilo na naší značce
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan
reklama

Hnutí Starostové a nezávislí podalo žalobu na neplatnost kandidátní listiny Starostové pro Prahu, podanou hnutím Pro Prahu a vedenou volebním lídrem Karlem Fischerem, protože počet starostů na jejich kandidátce je minimální. STAN je přesvědčen, že hnutí Pro Prahu zvolilo pro tyto volby název „Starostové pro Prahu” s jasným cílem: zmást pražské voliče v komunálních volbách.

„Hnutí Pro Prahu zvolilo název kandidátní listiny záměrně tak, aby se přiživilo na naší značce, která je dlouhodobě budována politiky, kteří zodpovědně pečují o své obce a města a mají důvěru svých spoluobčanů občanů. Parazitování na názvu kandidátní listiny je zároveň parazitováním na práci těchto lidí,“ řekl 1. místopředseda hnutí Vít Rakušan.

Zastoupení starostů na kandidátní listině hnutí Pro Prahu přitom není ani desetiprocentní. Na kandidátce naleznete bývalé kandidáty jiných stran např. Vladislavu Hujovou nebo Jiřího Nouzu.

„Hnutí Pro Prahu přizvalo na kandidátní listinu osoby, které hnutí STAN letos odmítlo zařadit na společnou kandidátní listinu s TOP 09,“ upozorňuje předseda pražské organizace hnutí STAN Petr Hlubuček.

STAN také konstatuje, že hnutí Pro Prahu udělalo nyní totéž, proti čemuž se před 4 lety soudilo s Koalicí pro Prahu, kterou žalovalo pro zavádějící název. Právě nynější volební lídr Karel Fischer zastupoval v roce 2014 hnutí Pro Prahu ve sporu Janou Volfovou.

„Pokrytecké je, že nyní udělali to, co se jim ještě před čtyřmi lety zdálo nemorální a špatné. My ovšem považujeme takovéto úmyslné matení voličů za nebezpečné nejen pro tyto, ale jakékoliv další volby. Pak bychom mohli mít v dalších volbách více variant na název hnutí ANO, různou obměnu názvu ODS atd. Nemyslíme si, že matení voličů přispěje k důvěře lidí v politiku,“ řekl předseda hnutí Petr Gazdík.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hejtman Kuba: Chci, aby se pásek stříhalo mnohem víc

13:49 Hejtman Kuba: Chci, aby se pásek stříhalo mnohem víc

Dnes se po půl roce otevírá Plavská ulice. Je bezpečnější díky nové cyklostezce.