Rakušan (STAN): Městští strážníci potřebují vyšší kompetence i ohodnocení

05.03.2020 7:32 | Zprávy
autor: PV

Poslanecká sněmovna projednává ve třetím čtení navýšení kompetencí pro strážníky obecní policie. Hnutí STAN podpoří rozumné a potřebné pozměňovací návrhy, které zvyšují kompetence obecních strážníků.

Rakušan (STAN): Městští strážníci potřebují vyšší kompetence i ohodnocení
Foto: archiv starosty
Popisek: Vít Rakušan

Díky devítileté zkušenosti z komunální politiky si uvědomuji, že je potřeba dát obecní policii mnohem vyšší kompetence. Obecní policie v současné době supluje práci státní policie, ale bez toho, aby ji byly přidělené dostatečné kompetence pro její činnost.

V době ekonomické konjunktury je pro obce velmi obtížné sehnat nového strážníka do stavu městské policie. Práce městského strážníka je mimořádně náročná, ale na rozdíl od práce ve státní policii nenabízí žádnou výsluhovost ani zaměstnanecké benefity. A v některých regionech jsou policejní stavy značně nedoplněné. Pokud chceme, aby i obecní policie plnila roli udržování pořádku v obcích a městech, tak je potřeba, aby tomu odpovídaly kompetence, ale i ohodnocení a postavení strážníků v rámci společenského vnímání.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Dotace

Není problém s přidělováním dotací na straně EU, která je přiděluje? Proč se tady pořád řeší přidělování Babišovi. Jestli je neoprávněné, jak to, že mu je někdo přiděluje? Neměla by si v tom udělat pořádek hlavně EU? Podle mě jsou stejně skoro všechny dotace černá díra. Proč je nezrušit úplně?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Bednárik: Spolupráce se Španělskem při výstavbě VRT

12:12 Ministr Bednárik: Spolupráce se Španělskem při výstavbě VRT

Ministr dopravy dnes v Praze jednal se španělským ministrem dopravy a udržitelné mobility Óscarem Sa…