Rakušan (STAN): Teď se ukáže, jak dokáže premiér držet slovo

15.02.2021 10:00

Komentář na facebookovém profilu k vyhlášení nového nouzového stavu na žádost hejtmanů

Rakušan (STAN): Teď se ukáže, jak dokáže premiér držet slovo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vít Rakušan

Rád bych vám uplynulý týden ještě jednou (a slibuji, že naposledy) shrnul.

Premiér, který dlouhé týdny nejednal, neměl připravený žádný scénář pro případ, že by nebyl prodloužen nouzový stav. Hejtmané jsou obětmi té situace. Chtějí chránit své občany a vláda ústy premiéra jim nenabídla žádnou pomoc, nepřišli s žádnou nabídkou, jak situaci vyřešit bez nouzového stavu. Přišla volba buď a nebo. Přičemž premiér od pátku odmítá jednání s opozicí, aby diskutoval o ústavnosti svého postupu i o plánu na dalších 14 dnů. Splní slib a bude přijat pandemický zákon, ať konečně máme vhodný instrument místo nouzového stavu? Splní slib, že posílí testování, trasování, očkování a motivování lidí, aby v karanténě zůstali? Splní podmínky hejtmanů o návratu žáků do škol a zrušení absurdních omezení? Teď se ukáže, jak dokáže nebo nedokáže premiér držet slovo. Zodpovědnost je teď zcela na něm a na vládě.

O jedno vás ale prosím. Nechte si situaci vysvětlit. Nejen naši hejtmani od včerejška čelí vlně nenávistných komentářů a zpráv. Já jim věřím, že dělají vše pro to, aby se situace v jejich regionu uklidnila. Na rozdíl od Andreje Babiše, strůjce tohoto chaosu, se neřídí jen svým PR. Tato doba si žádá pochopení, diskuzi, jinak si tu důvěru, o kterou nás Andrej Babiš okradl, mezi sebou znovu nevypěstujeme.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Josef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

4:31 Filip (KSČM): Lidé mají objektivní pocit, že jim lžou

Koncem minulého týdne jsem si připadal jako v telefonní ústředně, měl jsem mnoho elektronické pošty,…