Ramzer (ODS): Dům čp. 99 na náměstí prochází obnovou, mají v něm být byty

20.08.2022 7:37

Kompletní obnovou pláště prochází od března dům čp. 99 na náměstí T. G. Masaryka ve Frýdlantu, ve kterém dříve sídlila například Policie ČR. Město Frýdlant chce v objektu, pro který hledá využití od roku 2009, vybudovat byty.

Ramzer (ODS): Dům čp. 99 na náměstí prochází obnovou, mají v něm být byty
Foto: ODS
Popisek: Starosta Frýdlantu Dan Ramzer

Rekonstrukce pláště je prvním krokem k tomuto záměru. Hotová by měla být do konce listopadu. 

Anketa

Půjdete volit do Senátu?

hlasovalo: 14807 lidí

„S ohledem na dlouhodobý nedostatek bytů, rozhodli frýdlantští zastupitelé o tom, že v objektu čp. 99 na náměstí T. G. Masaryka vzniknou byty. V přízemí přitom mají zůstat nebytové prostory, byty vzniknou až ve vyšších podlažích, včetně půdy,“ vysvětluje místostarosta Frýdlantu Ing. Dan Ramzer.

Město Frýdlant hledá smysluplné využití objektu od doby, kdy v něm skončila služebna Policie ČR, tedy od roku 2009. „Kvůli technickým záležitostem se objekt bohužel nehodí ani pro městskou knihovnu ani pro archiv města. Využití pro městské byty je proto v době, kdy je poptávka po bydlení velká, logické,“ dodává místostarosta Frýdlantu.

Prvním krokem k obnově a novému využití objektu je rekonstrukce jeho pláště. „Zahrnuje kompletní opravu střechy včetně nové střešní krytiny, opravu komínů, výměnu všech oken včetně výlohy a opravu a nátěr fasády,“ vypočítává ředitelka Bytového hospodářství Frýdlant Soňa Šlejtrová. Proměnou projde i zadní dvůr objektu, kde bude mít své zázemí nově zřízená Městská policie Frýdlant. Práce jsou vyčíslené na zhruba 7 a půl milionu korun a hrazeny budou zcela z městského rozpočtu.

Město Frýdlant se na výstavbu bytů pokusí získat finanční podporu. „S realizací bytové vestavby se v objektu čp. 99 na náměstí počítá od roku 2023, je ale podmíněna tím, že dojde k zajištění jejího finančního krytí buď z dotací, nebo rozpočtu města,“ uzavírá Dan Ramzer.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
lic. Marek Novák, MBA byl položen dotaz

česká ekonomika

Dobrý den, nemám žádné ekonomické zdělání, tak spoléhám na to, že mi to vy jako odborník -našel jsem si, že se hospodářské politice věnujete vysvětlíte a hlavně nastíníte řešení, protože se bojím, že se řítíme do zkázy. Co přesně znamená, že důvěra v ekonomiku u lidí roste? Jaké to pro ni bude mít n...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

22:02 KDU-ČSL: Náš úkol? Aby senioři mohli v klidu a pohodlí užívat podzimu života

Komentář na facebookovém profilu k Mezinárodnímu dni seniorů.