Raninec (ODS): Budeme moci obdarovat i toho, kdo si nepožádá

07.01.2016 9:10

Českolipští radní pomohou lidem v mimořádných případech - hodných zvláštního zřetele - i bez toho, aby ti, co mají být obdarováni museli o dar žádat. K poskytnutí daru bude stačit jen přímé rozhodnutí rady města.

Raninec (ODS): Budeme moci obdarovat i toho, kdo si nepožádá
Foto: ODS
Popisek: Nové logo ODS

Českolipští radní pomohou lidem v mimořádných případech - hodných zvláštního zřetele -  i bez toho, aby ti, co mají být obdarováni museli o dar žádat. K poskytnutí daru bude stačit jen přímé rozhodnutí rady města.

Radní o tom rozhodli na svém prvním zasedání v novém roce, když aktualizovali dosud platnou směrnici, která jim nyní umožní poskytovat peněžité dary ve výši do 20.000 Kč fyzické nebo právnické osobě v jednom kalendářním roce a individuální dotace do 50.000 Kč v jednotlivém případě fyzickým nebo právnickým osobám. 

„Dosud jsme nemohli poskytnout žádný dar z fondu rady města bez řádné písemné žádosti, nyní to možné bude, ale jen v zcela konkrétních případech jako byl nedávno medializovaný případ dívky Štefanie,“ komentoval rozhodnutí místostarosta Juraj Raninec.

V aktualizaci směrnice o poskytování darů a individuálních dotací z fondu rady města je nyní z důvodu praktických zkušeností zapracována kromě možnosti poskytnout dar bez předchozího předložení žádosti i úprava v poskytování individuálních dotací. Ve výjimečných případech tak může rada města poskytnout individuální dotaci na účel totožný s účelem určeným poskytovatelem dotace v některém z programů pro poskytování dotací vyhlášených v daném kalendářním roce, pokud žádost prokazatelně nemohla být podána v termínu stanoveném příslušným dotačním programem.

Radní v České Lípě schválili v uplynulém roce peněžité dary a individuální dotace v celkové výši 696 638 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Hüner ocenil mladé vědce

22:40 Ministr Hüner ocenil mladé vědce

Pod tradiční záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu se konal jubilejní dvacátý ročník vědecké sout…