Ransdorf (KSČM): Mladá rodina je klíčem k budoucnosti národa

21.05.2014 11:51

Osvědčené hodnoty se musí vrátit.

Ransdorf (KSČM): Mladá rodina je klíčem k budoucnosti národa
Foto: Archiv MR
Popisek: Miloslav Ransdorf
reklama

Před časem Angela Merkel vyslovila ve zkratce to, co lidé po celé Evropě dávno vědí- že multikulturalismus jako politická strategie selhal. Západní Evropa se probouzí z těžkého snu. Její kapitálové špičky kdysi vsadily na to, že místo účinné podpory rodin domácích občanů si radši budou dovážet levnou pracovní sílu. Snižovaly si tak své náklady, ale zároveň tříštily společnost, která se ve svém fragmentování nezmohla na účinný odpor proti ústupu od sociálního státu. A tak dnes ve Francii žijí 4 miliony Arabů, v Německu 4, 5 milionu Turků a Kurdů, v malém Nizozemí připadá na 16 milionů obyvatel 1 milion přistěhovalců a tak dále.

Nejsem proti přistěhovalcům, stačí, když budou respektovat naše hodnoty a naučí se našemu jazyku. Jenom si myslím, že klíč k budoucnosti České republiky není v dovozu pracovní síly, ale v promyšlené populační politice ve prospěch mladých rodin.  

Například myšlenka startovacích pracovních míst a startovacích bytů zcela zapadla. Je čas ji vzkřísit. Jedna z prvních věcí, kterou nový režim zrušil a ničím nenahradil, byl systém nízko úročených novomanželských půjček a půjček na stavbu rodinných domů. Při tehdejších cenách stačil tento příspěvek státu na to, aby si mladí pořídili vlastní bydlení. Byl zrušen také koncept negativní spotřební daně (potraviny a zboží základní spotřeby byly za minulého režimu dotovány). Došlo k likvidaci závodních jeslí a školek a k výrazné redukci těchto zařízení v režii měst. Systém stabilizačních bytů, které podniky pořizovaly pro své zaměstnance, byl zlikvidován rovněž. Místo 90-97 tisíc bytů v 80. letech se stavělo v 90. letech pouze 10-15 tisíc bytů ročně. Je toho hodně, čím nový režim mladé rodiny poškodil.

To vše by se mělo změnit. Sociální politika je sice věcí národních států, ale je načase, aby evropský sociální stát získal celounijní rozměr. Je zapotřebí, aby se rozšiřovaly pozitivní zkušenosti. Já sám jsem se touto oblastí v EP zabýval a chtěl bych na rozdělané projekty navázat. Prosím proto o Vaši podporu jako svého spojence v Bruselu. Na kandidátce KSČM mám číslo 4.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Miloslav Ransdorf

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Výborný (KDU-ČSL): Lidé dostanou šanci na nový restart, jinak je výsledek rozpačitý

10:07 Výborný (KDU-ČSL): Lidé dostanou šanci na nový restart, jinak je výsledek rozpačitý

Dlouhodobě neřešená problematika exekucí je časovanou bombou, kterou je nutné řešit ihned.