Ransdorf (KSČM): Posunování pravdy aneb o volebním potenciálu v České televizi

20.10.2013 19:46 | Zprávy

Česká televize vyrazila do volebního klání se zbrusu novým nástrojem: s takzvaným volebním potenciálem. Provádí to společnost TNS AISA, kterou řídí ambiciózní Bronislav Kvasnička, který přes svůj věk 46 let už má nejednu mezinárodní zkušenost s tím, jak se v tomto řemesle pohybovat.

Ransdorf (KSČM): Posunování pravdy aneb o volebním potenciálu v České televizi
Foto: kscm.cz
Popisek: Europoslanec za KSČM Miloslav Ransdorf

Veřejnost jistě překvapily posuny v tom, se sděluje divákům Česká televize. Hnutí ANO Andreje Babiše mělo dlouho problémy se dostat přes pětiprocentní hranici, která je branou pro vstup do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Dnes už dávno přelezlo pomyslnou hranici deseti procent, která by mu zajišťovala příslušnost k elitním hráčům na české politické scéně. Podle České televize už před volbami obsazuje druhou příčku v žebříčku „volebního potenciálu“.

Někteří vzestup ANO spojovali s tím, že Babiš investoval do kampaně přímo a nepřímo obrovské prostředky, především do nákupu médií. To by samo o sobě nestačilo.  Jiní tvrdí, že v něm  veřejnost, unavená politiky, vidí nového Tomáše Baťu. To srovnání nesedí, protože Baťa vytvářel nové podniky a nové výrobní obory a úplně nová pracovní místa. Naproti tomu Andrej Babiš přebíral už existující podniky s výjimkou řepkového byznysu dotovaného státem. V případě Unipetrolu vyzobal rozinky a státu podnik vrátil. Je sice v žebříčku nejbohatších na světě údajně na 913. místě, ale typ Bati to rozhodně není. Program ANO je nesourodý a nelze ho brát vážně. Jako lídři kandidátek vystupují někteří lidé dobře připravení (všichni měli 14 dnů soustředěného mediálního tréningu) jako třeba manažerka Maxová v Jižních Čechách, ale většinou nijak nepřesáhli průměr, příkladem byl třeba výkon paní Jermanové ve Středních Čechách. Nabízenými „kádry“ to také tedy není, i když prý nejsou jako politici, protože makají a umějí dát lidem práci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Radek Koten byl položen dotaz

Lékaři

Já si lékařů vážím a nemají to snadné. Už samotné studium a ta zodpovědnost. Na druhou stranu dost jistě vlivem médií sledujeme případy, kdy došlo k nějakému pochybení na straně lékařů. Je tak na jejich nahrávání opravdu něco tak špatného a nepochopitelného? Já teda mám s lékaři dobrou zkušenost, al...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

20:05 Dvořák (STAN): Zvláštní místa v pekle jsou pro ty, kdo mlčí

Projev na 24. schůzi Poslanecké sněmovny 25. června 2026 k předběžnému opatření Ústavního soudu.