Ropková (ČSSD): SPŠS Betlémská slaví 180 let, jako dárek dostane 9,4 milionu na vybavení

09.11.2017 21:18

Střední průmyslová škola strojnická v Betlémské ulici v Praze 1 slaví 180. výročí založení. Jedná se o nejstarší průmyslovou střední školu na území dnešní České republiky.

Ropková (ČSSD): SPŠS Betlémská slaví 180 let, jako dárek dostane 9,4 milionu na vybavení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky
reklama

K tomuto úctyhodnému výročí škole popřála i pražská radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková a škole přislíbila investiční podporu na nákup nového strojního vybavení ve výši téměř 10 milionů korun.

Střední průmyslová škola strojnická v Betlémské ulici byla založena roku 1837 Jednotou pro povzbuzení průmyslu v Čechách jako škola nedělní. Škola se velmi rychle rozrůstala a postupem času se přeměnila v denní průmyslovou školu. V současné budově v Betlémské ulici škola sídlí od roku 1890.

„Jsem hrdá na to, že v Praze máme průmyslovou školu, jejíž počátky sahají do období průmyslové revoluce a která je nejstarší střední průmyslovou školou v České republice. Tato dlouholetá tradice technického vzdělávání v našem městě, kterou tato škola symbolizuje, je pro mě zavazující a hodlám i nadále prosazovat zvýšenou podporu těmto oborům,“ uvedla radní Irena Ropková.

„Škola dlouhodobě spolupracuje s univerzitním prostředím a zaměstnavateli a mnohé jiné školy by se od ní mohly v tomto ohledu učit. Zároveň do praktické výuky přenáší nejmodernější technologie. Aby zde bylo i nadále poskytováno to nejlepší technické a řemeslné vzdělání, přislíbila jsem poskytnutí investičních prostředků mimo jiné na nové strojní vybavení a modernizaci ve výši 9,4 milionu korun,“ dodala radní Ropková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

STAN: Loupež peněz obcí dokonána. Chceme urychleně schválit navýšení RUD

7:32 STAN: Loupež peněz obcí dokonána. Chceme urychleně schválit navýšení RUD

Poslanecká sněmovna ve středu schválila vládní návrh na pomoc malým s.r.o. formou kompenzačního bonu…