Ropková (ČSSD): Střední průmyslová škola zeměměřičská je zachráněna

06.09.2016 22:03

Střední průmyslová škola zeměměřičská v Praze zahájila nový školní rok, přestože se ještě v minulém školním roce zvažovalo sloučení této školy s jinou střední průmyslovou školou z důvodu dlouhodobě nenaplněné kapacity a neekonomického provozu. Přes letní prázdniny se ale podařilo vyjednat pronájem části budovy nově vzniklé ScioŠkole Praha 9. Střední průmyslová škola zeměměřičská je tak zachráněna.

Ropková (ČSSD): Střední průmyslová škola zeměměřičská je zachráněna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Radní pro školství Irena Ropková v červnu letošního roku rozhodla o pozastavení plánu na sloučení Střední průmyslové školy zeměměřičské se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára v Praze 4. Chystaná změna byla původně vedena snahou řešit neudržitelný stav související s nízkou naplněností školy, vysokými náklady na provoz prakticky prázdné budovy a současně nedostatečnými výsledky ze strany vedení školy při snaze situaci řešit.

Po jednáních se zástupci školy, odborné veřejnosti a rodiči byla škole poskytnuta šance urychleně najít nájemce pro nevyužité prostory budovy. Jako zájemce se přihlásila společnost Scio se svým projektem již druhé pražské ScioŠkoly. ScioŠkola je projekt alternativních soukromých základních škol, které zřizuje společnost Scio. V rámci vzdělávání na těchto školách je kladen větší důraz na kreativitu, svobodu a jedinečnost všech žáků. Vedle Prahy 9 existují tyto školy i v Praze 11, v Brně a Olomouci.

Příjmy z pronájmu výrazně sníží náklady na provoz budovy

„Během několika týdnů byla na stole dohoda mezi SPŠ zeměměřičskou a ScioŠkolou, následně byly provedeny stavební úpravy na náklady nového nájemce tak, aby objekt vyhovoval potřebám základní školy, která svůj provoz zahájila již 2. září. Příjmy z pronájmu výrazně sníží náklady na provoz budovy, čímž vedení zeměměřičské školy získalo prostor ke zlepšení marketingu za účelem zvýšení zájmu o poskytované obory,“ vysvětlila Irena Ropková.

„Oceňuji přístup vedení školy, které se snaží nalézt řešení z doposavad neuspokojivé situace. Věřím, že se během letošního školního roku povede zlepšit propagaci vyučovaných oborů, které jsou v rámci České republiky poměrně unikátní a jejich absolventi se rozhodně nemusí obávat o budoucí uplatnění na trhu práce,“ dodal Patrik Nacher, předseda Výboru ZHMP pro výchovu a vzdělávání.

reklama

autor: PV

Migrační pakt

Dobrý den, zajímalo by mě, zda se z migračního paktu můžeme nějak vyvázat nebo je to už hotová věc? A řeší vůbec to hlavní, jak nelegální migraci zabránit? Není třeba řešit příčinu problému než pak jeho důsledky?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozvoral (SPD): Česká vláda musí především řešit pomoc našim občanům a firmám

22:01 Rozvoral (SPD): Česká vláda musí především řešit pomoc našim občanům a firmám

Současná pětikoaliční vláda je už za polovinou svého období, ale její aktivity jsou stále více směřo…