Ropková (ČSSD): Střední průmyslová škola zeměměřičská je zachráněna

06.09.2016 22:03 | Zprávy
autor: PV

Střední průmyslová škola zeměměřičská v Praze zahájila nový školní rok, přestože se ještě v minulém školním roce zvažovalo sloučení této školy s jinou střední průmyslovou školou z důvodu dlouhodobě nenaplněné kapacity a neekonomického provozu. Přes letní prázdniny se ale podařilo vyjednat pronájem části budovy nově vzniklé ScioŠkole Praha 9. Střední průmyslová škola zeměměřičská je tak zachráněna.

Ropková (ČSSD): Střední průmyslová škola zeměměřičská je zachráněna
Foto: Hans Štembera
Popisek: Irena Ropková, radní hlavního města Prahy pro oblast školství a sociální politiky

Radní pro školství Irena Ropková v červnu letošního roku rozhodla o pozastavení plánu na sloučení Střední průmyslové školy zeměměřičské se Střední průmyslovou školou stavební Josefa Gočára v Praze 4. Chystaná změna byla původně vedena snahou řešit neudržitelný stav související s nízkou naplněností školy, vysokými náklady na provoz prakticky prázdné budovy a současně nedostatečnými výsledky ze strany vedení školy při snaze situaci řešit.

Po jednáních se zástupci školy, odborné veřejnosti a rodiči byla škole poskytnuta šance urychleně najít nájemce pro nevyužité prostory budovy. Jako zájemce se přihlásila společnost Scio se svým projektem již druhé pražské ScioŠkoly. ScioŠkola je projekt alternativních soukromých základních škol, které zřizuje společnost Scio. V rámci vzdělávání na těchto školách je kladen větší důraz na kreativitu, svobodu a jedinečnost všech žáků. Vedle Prahy 9 existují tyto školy i v Praze 11, v Brně a Olomouci.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

21:05 Senátor Holásek: Před spojenci vypadáme jako hlupáci

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu ke vztahům mezi Strakovkou a Hradem.