Rozvoral (SPD): George Soros – nepřítel vlastenectví a suverenity států

30. 4. 2018 11:03

Americký miliardář George Soros dle televize Prima už v roce 2014 cíleně ovlivňoval volby do Evropského parlamentu.

Rozvoral (SPD): George Soros – nepřítel vlastenectví a suverenity států
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

Za pomoci nevládních organizací, novinářů a advokátů cílil v rámci Evropských států na strany, které kritizovaly Evropskou unii nebo její migrační politiku, aby ve volbách získaly méně hlasů. To se dělo a stále děje i u nás prostřednictvím neziskových organizací, které Soros ovládá.

Prokazatelné je spojení DVTV na George Sorose – Daniela Drtinová, spolumajitelka DVTV, kterou provozuje Online Partners s.r.o., sedí ve správní radě Nadace Open Society Fund Praha, kterou založil právě Soros. Též lze vyvodit napojení na tzv. ražskou kavárnu. Začátkem března se v pražském divadle Archa konalo setkání aktivistů, nejrůznějších iniciativ a neziskovek. Aktivisté na místě několik hodin koordinovali činnost a společně ladili noty pro další demonstrace a jiné akce na záchranu tzv české demokracie. Akci veřejně podporovala nadace Open Society Fund.

Soros též založil Středoevropskou univerzitu se sídlem v Praze. Nebýt sporů s tehdejším premiérem Václavem Klausem, pravděpodobně by dnes stále fungovala. Jeho aktivity v České republice ale stále pokračují a jsou zastřešovány různými neziskovými organizacemi. Tyto „neziskovky" vrůstají do státní správy, politických stran, čerpají pro sebe rozpočtové prostředky a snaží se ovládnout média. Jednají v zájmu nadnárodního řízení společnosti a v zájmu potlačování tradičních a národních hodnot zemí. Svou nadvládu nad společností morálně zdůvodňují falešnou záminkou – ochranou menšin. V České republice se nyní zaměřuje na pomoc nevládním organizacím, Romům a uprchlíkům.

Údaje z výroční zprávy Nadace OSF za rok 2016: „ V České republice jsme podpořili 41 projektů neziskových organizací a občanských iniciativ a vyplatili nadační příspěvky v celkové výši 58 687 344 Kč.“

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

George Soros se narodil 12. srpna 1930 v Budapešti v židovské rodině jako György Schwartz. V roce 1936 jeho otec Tidavar nechal změnit jméno na Soros. V roce 1947 utekl Soros z Maďarska do Británie. V roce 1956 se Soros přemístil do Spojených států, kde pracoval jako makléř a posléze analytik finančních trhů. Po práci se zabýval filosofií. Značný vliv na Sorosovy filosofické myšlenky měl jeho bývalý univerzitní učitel Karl Popper. Soros si však začínal uvědomovat, že je daleko lepší být finančníkem nežli filosofem, zejména v oblasti investic. Přesvědčil vedení společnosti Arnhold and S. Bleichroeder, aby pro něj byl vytvořen investiční fond First Eagle, který Soros spravoval. Následně došlo i k vytvoření Second Eagle.

Soros si začínal uvědomovat, že je natolik dobrým investorem, že může zajišťovat finanční poradenství a poskytovat investiční strategie. Za tímto účelem byl vytvořen Soros Fund Management. Zdrojem jeho současného majetku je však především investiční fond Quantum, který založil v roce 1970 spolu s Jimem Rogersem. Velký finanční výnos mu přinesl útok na libru. Prodejem obrovských zásob liber v hodnotě přibližně deset miliard liber donutil Bank of England k devalvaci libry a k vystoupení z evropského směnného mechanismu. Soros na celé akci vydělal údajně 1,1 miliardy dolarů. Nebylo to poprvé, v osmdesátých letech si takto spekulant Soros „pohrál“ i s japonským jenem.

Americký investor a filantrop George Soros převedl na svou Nadaci pro otevřenou společnost (Open Society Fund, OSF) přibližně 18 miliard dolarů. Ve Spojených státech se tak nadace stala druhou nejbohatší po nadaci manželů Gatesových. Soros přesuny prováděl i s cílem minimalizovat svou daňovou povinnost. OSF, jež působí také v České republice, uvádí jako svůj cíl podporu demokracie, ve skutečnosti je to ale naopak. OSF vznikl v roce 1979 a nyní má přes 40 poboček po celém světě. Sorosova síť nadací a institutů se rozpíná přes Albánii, Arménii, Ázerbájdžán, Bosnu, Bulharsko, Chorvatsko, Českou republiku, Estonsko, Gruzii, Guatemalu, Haiti, Maďarsko, Kazachstán, Kyrgystán, Lotyšsko, Litvu, Makedonii, Moldávii, Mongolsko, Polsko, Rumunsko, Rusko, Slovensko, Slovinsko, jižní Afriku, Tádžikistán, Ukrajinu, Uzbekistán. Během studené války finančně podporoval východoevropské disidenty včetně československých chartistů. Soros zároveň jako jednotlivec věnoval miliony dolarů na prezidentskou kampaň kandidátky Demokratické strany Hillary Clintonové. On a jeho nadace již rozdali přibližně 14 miliard dolarů.

Soros vložil obrovské prostředky též do nadace Otevřená společnost (Open Society Institute), která operuje především v prostředí střední a východní Evropy. Celkově dle vlastních slov dává na podporu otevřené společnosti po celém světě ročně okolo půl miliardy dolarů.

Naše hnutí SPD plně souhlasí s výrokem maďarského premiéra Viktora Orbána, podle něhož Soros „podporuje enormními finančními prostředky ilegální imigraci“.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Děkuji vojákům za rychlou stavbu záložní nemocnice

21:19 Premiér Babiš: Děkuji vojákům za rychlou stavbu záložní nemocnice

Záložní nemocnice v Letňanech je postavená. Za rychlou a efektivní práci dnes vojákům poděkoval prem…