Rozvoral (SPD): Hnutí SPD bude dál v čele s předsedou Okamurou bojovat za svobodu slova!

18.02.2025 15:05 | Zprávy
autor: PV

Poslanci ODS, KDU-ČSL, TOP 09, STAN a Piráti minulý týden vydali předsedu SPD Tomia Okamuru k trestnímu stíhání za pravdivý alegorický plakát, kterým kritizujeme nebezpečnou nelegální imigraci a Migrační pakt EU.

Rozvoral (SPD): Hnutí SPD bude dál v čele s předsedou Okamurou bojovat za svobodu slova!
Foto: Archiv Radka Rozvorala
Popisek: Radek Rozvoral

Článek byl převzat z Profilu Radek Rozvoral - Hnutí SPD bude dál v čele s předsedou Okamurou bojovat za svobodu slova!

Svoboda slova je základem naší demokracie a jedním z nejdůležitějších práv, které nám naše ústava garantuje. Je to právo, které má každý občan této země, bez ohledu na názor, přesvědčení nebo politickou orientaci. Svoboda slova nám dává možnost vyjadřovat se, diskutovat a otevřeně se vyjadřovat k otázkám, které nás trápí, ať už jsou příjemné, nebo nepříjemné.

Právo na svobodné vyjádření názoru je základním pilířem demokratické společnosti a nemělo by být potlačováno pouze kvůli tomu, že něčí názor je nepohodlný nebo se liší od převládajícího. Nadsázka, kterou plakát obsahoval, byla zcela legitimním nástrojem pro vyjádření názoru a upozornění na závažné problémy spojené s imigrační politikou Evropské unie.

Doufáme, že dotyčné orgány budou v rámci rozhodování plně respektovat nejen zákony této země, ale také základní principy svobody projevu, které jsou neoddělitelně spjaty s naším demokratickým zřízením. Je zásadní, aby se tento případ stal příkladem toho, jak právní stát dokáže ochránit práva občanů a zároveň zajistit, že se v naší společnosti nebudou omezovat základní svobody na základě politických nebo ideologických tlaků.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde

10:02 Válek (TOP 09): Tohle vládní koalici neprojde

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k plánované změně financování ČT a ČRo.