Rozvoral (SPD): Musíme opustit globalismus a obnovit náš soběstačný národní stát

26.03.2020 10:13

Politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) k aktuální politické situaci.

Rozvoral (SPD): Musíme opustit globalismus a obnovit náš soběstačný národní stát
Foto: archiv
Popisek: Radek Rozvoral, SPD
reklama

Vážení přátelé, toto je aktuální politické usnesení předsednictva hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), ve kterém děkujeme lékařům, zdravotníkům a všem složkám IZS i dalším jednotlivcům, kteří se podílejí na zvládání krize okolo koronaviru. Poslanci hnutí SPD podpořili při hlasování ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze všechny návrhy, které vedly ke zmírnění dopadů pandemie koronaviru na naše obyvatele, podnikatele a firmy. Hnutí SPD podpořilo změnu rozpočtu ČR na rok 2020 a vyšší deficit s tím, že je nutno přestat vyhazovat peníze za nepřizpůsobivé, politické neziskovky a podobně. Stát nebyl na krizi okolo pandemie připraven – musíme opustit globalismus a obnovit náš soběstačný národní stát.

1. Děkujeme lékařům, zdravotníkům a všem složkám IZS i dalším jednotlivcům, kteří se podílejí na zvládání krize okolo koronaviru
Hnutí SPD vyjadřuje poděkování lékařům, zdravotníkům a všem složkám IZS, tedy hasičům, záchranářům, policistům, vojákům. Poděkování patří i pracovníkům krizových pracovišť, organizacím, skupinám dobrovolníků a dalším jednotlivcům, kteří se aktivně podílejí na opatřeních souvisejících s eliminací šíření nákazy koronaviru (COVID-19). Děkujeme všem občanům za solidaritu a trpělivost. Dodržujte prosím mimořádná opatření a buďte odpovědní k sobě i ostatním.

2. Poslanci hnutí SPD podpořili při hlasování ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze všechny návrhy, které vedly ke zmírnění dopadů pandemie koronaviru na naše obyvatele, podnikatele a firmy
Na úterý 24. března byla svolána schůze Poslanecké sněmovny ve stavu legislativní nouze. Na této schůzi se ve zkráceném jednání projednávaly a schvalovaly vládní návrhy o některých úpravách v sociálním zabezpečení v souvislosti s mimořádnými opatřeními při epidemii 2020. Současná situace v této oblasti bude mít obrovský dopad na naši ekonomiku a hospodářství. Poslanci hnutí SPD podpořili všechny návrhy, které vedly ke zmírnění dopadů pandemie koronaviru na naše obyvatele, podnikatele a firmy. Zastáváme názor, že vládou musí být garantován u firem, podnikatelů a živnostníků, kterým bylo v souvislosti nařízeno uzavření anebo omezení provozů, mnohem větší soubor pomocných opatření. Zde jsme zatím zklamaní malým rozsahem vládou navržených opatření. Jedná se zejména o oblast daní, odpuštění placení záloh na zdravotní a sociální služby, náhrada ušlých mezd a kompenzace případných ztrát. Lidé se nesmí dostat do finanční pasti splátek hypoték nebo exekucí.

3. Hnutí SPD podpořilo změnu rozpočtu ČR na rok 2020 a vyšší deficit s tím, že je nutno přestat vyhazovat peníze za nepřizpůsobivé, politické neziskovky a podobně
Hnutí SPD podpořilo změnu rozpočtu České republiky na rok 2020. Rozumíme požadavku ministryně financí na navýšení deficitu, ale znovu otevřeme debatu o zbytečných výdajích, které současný rozpočet obsahuje. Musíme ukončit dotování nepřizpůsobivých, politických neziskovek, předražené zakázky, dotování solárních baronů či nesmyslně vyhazované peníze na boj proti CO2. Hnutí SPD také podalo návrh změny zákona, který míří proti daňovým úlevám nadnárodních korporací, které podnikají v České republice.

4. Stát nebyl na krizi okolo pandemie připraven. Musíme opustit globalismus a obnovit náš soběstačný národní stát
Hnutí SPD považuje za zásadní vyvození konkrétních závěrů ze současné krize. Český stát nebyl připraven a odpovědnost nese celá polistopadová garnitura. Musíme změnit strategickou politiku naší země. Nemůžeme ustupovat zájmům globalistů a elit EU. Česká republika musí udržet a znovu obnovit své schopnosti v lékové, potravinové, ekonomické, průmyslové a energetické bezpečnosti. Je nutné naprosto jasně ukončit současnou podobu EU a naprosto odmítnout ideologické nesmysly elit EU v oblasti klimatického aktivismu, pozitivní diskriminace a genderismu. Od globalismu se musíme vrátit k silným soběstačným a nezávislým národním státům, které jsou schopny zvládat krize, chránit své občany a zajistit fungování společnosti.

(převzato z Profilu)

Radek Rozvoral

  • SPD
  • Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • poslanec

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Beitl (ODS): Kauza jablonecké respirátory aneb

17:56 Beitl (ODS): Kauza jablonecké respirátory aneb

Kterak český poslanec respirátory z Číny dovezl a co z toho všechno bylo