Paní Angela je i nadále přesvědčená, že Německo příliv imigrantů do země zvládne a přímo k tomu řekla: „Zvládneme to, o tom jsem pevně přesvědčená. Mým úkolem, jako spolkové kancléřky je v nastalé historické zkoušce dát do toho všechno a mít optimismus i vnitřní jistotu, že jde o řešitelný úkol.“ Dále odmítla, že by uvažovala o zastavení příjmu imigrantů v Německu, k čemuž řekla: „Jak by to asi fungovalo? Nemůžeme jen tak uzavřít hranici.“
Tento postoj ještě vyšperkovala svým nedávným (podle ní historickým, podle jiných hysterickým) projevem na půdě Evropského parlamentu, kde mimo jiné prohlásila: „Odmítání migrantů je nebezpečím pro Evropu.“ Dále upozorňovala na to, že jsme Východoevropané a tím pádem jsme zapšklí a xenofobní. Toto upozornění je při nejmenší zvláštní, jelikož ona sama bývala podle několika zdrojů svého času funkcionářkou FDJ, což bylo východoněmecké SSM.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV